Xiaomi Mi MIX 4'den bir kötü haber daha!

Xiaomi Mi Mix 4 henüz yeni tanıtılan bir akıllı telefon ancak üzücü bir haber ile karşı karşıya kaldı. Detaylar haberimizde.

Xiaomi Mi MIX 4'den bir kötü haber daha!

Xiaomi'nin ekran altı kameralı ilk modeli olan Mi Mix 4 birçok muhteşem özelliği bünyesinde barındırıyor. Ancak bir tanesi yasalara takılmış görünüyor.

Teknoloji dünyası ve birçok kullanıcının merakla beklediği Xiaomi Mi Mix 4 geçtiğimiz günlerde tanıtılmıştı. Ekran altı kamerası ile gerçek tam ekran deneyimi sunan yeni model için maalesef üst üste kötü haberler geliyor.

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi’den ilginç bir şekilde bu telefonu ön kamera için satın almak isteyenlerin başka modellere yönelmeli uyarısı gelmişti. Bugün ise telefonun lansmanda duyurulmayan bir özelliğinin Çin yasalarından dolayı devredışı bırakılacağı açıklanmış oldu.

Xiaomi Mi Mix 4 bir özelliğini kullanamayacak!

Xiaomi‘nin yeni amiral gemisi, kayıp cihazınızı fiziksel bir SIM kart olmadan bile bulmanızı sağlayan yerleşik bir SIM kartla donatılmış. Ancak, Çin yasalarına göre bu özelliğin devre dışı bırakılması gerekiyor.

Xiaomi tarafından Weibo’da yayınlanan resmi bir açıklamaya göre, teknolojinin akıllı telefonlarda kullanılması maalesef onaylanmadı. Ayrıca şirket, kayıp koruma modunu kaldırdığı için kullanıcılarından özür dilemek zorunda kaldı.

Xiaomi Mi MIX 4'den bir kötü haber daha! - Resim : 1

Ekran altı kameralı telefon oldukça detaylı bir SIM bağlantısı bulunduruyor. Bu işlev, SIM kart değişse dahi akıllı telefonu otomatik olarak kapatıyor. Bu özelliklere ek olarak Mi Mix 4, Uyarlanabilir Sinyal Optimizasyonu ve Manuel Sinyal Girişi dahil olmak üzere birçok başka özellik de barındırıyor.

Ek olarak Mi Mix 4, anten amplifikatörü görevi gören benzersiz bir metal kasaya sahip. Akıllı telefonun 19 dahili anteni var ve 8 farklı senaryo için optimize edilmiş sinyal kalitesiyle 42 bandı destekleyebiliyor.

Xiaomi’nin en yeni teknolojilere yer verdiği amiral gemisinin Çin yasalarından dolayı anavatanında bu özelliklerden mahrum kalması oldukça üzücü. Bu yıl içerisinde Avrupa pazarına da açılacak olan telefon muhtemelen Avrupa’da bu özelliklere sahip olacak.

Güvenlik konusunda çıtayı yükselten Xiaomi’nin MIUI 13 güncellemesi ile Apple gibi bir gizlilik deneyimi sunacağı bekleniyor.

Mi Mix 4 hakkında çıkan bu üzücü haber hakkında ne düşünüyorsunuz?