Güncel

Benzin ve LPG için yeni zam beklentisi ortalığı karıştırdı

Akaryakıt fiyatlarına gelen zam haberlerine her gün bir yenisi eklenirken şimdi tekrar bir zam haberi daha geldi. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Benzin ve LPG için yeni zam beklentisi ortalığı karıştırdı

Akaryakıt fiyatları dövizdeki artışla birlikte son hız yükselmeye devam ediyor. Rusya Ukrayna savaşı ve dolardaki baskı derken akaryakıt fiyatları uçuşa geçti. Bunun neticesinde araç sahiplerini üzecek haberler de gelmeye devam ediyor. Söylentilere göre akaryakıta tekrar devasa bir zam gelecek. Benzinin litre fiyatına 2,18 TL zam geleceği iddia edildi. Ayrıca LPG'ye de zam gelmesi bekleniyor.

Benzin ve LPG için yeni zam beklentisi ortalığı karıştırdı

benzin ve lpg zam

Uzun süre sonra tekrar 17 üzerine çıkan dolar kuru tüm oyunu tekrar değiştirdi diyebiliriz. Uzun süredir kontrol altında tutulan dolar tekrar yukarı yönlü harekete geçince ekonomik açıdan problemler kendini daha fazla hissettirmeye başladı.  Benzinin litresi artık 26 TL’yi aşmışken akaryakıttaki zam haberlerine bir yenisi daha eklendi.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre benzinin litre fiyatı, 11 Haziran'dan itibaren geçerli olmak üzere 2,18 TL olarak zamlanacak. Yeni devasa benzin zammıyla birlikte benzin fiyatları 28 TL’nin üzerine çıkacak. Söylentilere göre LPG tarafında da bir zam beklentisi var. LPG'nin litresi, gece yarısı itibarıyla 55 kuruş zamlanacak. İşte güncel beklenen fiyatlar:

İstanbul: 28,41 TL
Ankara: 28,53 TL
İzmir: 28,53 TL

LPG: İstanbul: 12,40 TL
Ankara: 12,36 TL
İzmir: 12,27 TL

Siz bu yeni zamlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtin.

Yorumlar
Murat
Sabah zam akşam zam sanki bu zamlar bir yerden hatirliyorum mazot benzin kuyrugu bunlar yabanci degil. Asil sorun akaryakit zammi demek tum herşeye en başta gidaya zam gida haric diger sektor de olan esnaf dukkan kapatacak utancin dan onu da kapatamiyor kücük esnaf kira eletrik su sigorta vergi derken cebde olani da bitirdi bu zamlar tum sektoru vurdu fiyatlar arttikca insanlarin alim gücü bitti zaruri ihtiyac haric herkes kabuguna cekilecek bu nereye kadar diye derin derin duşunuyor zengin de daha zengin olmaya devam ederken en cok aglaya lar yine zenginler yok boyle birşey
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.