Güncel

Benzin ve LPG'ye yeniden zam bekleniyor!

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre benzin ve LPG'ye yeniden zam bekleniyor. İşte yeni zam oranları ve detaylar.

Benzin ve LPG'ye yeniden zam bekleniyor!

Akaryakıt fiyatlarındaki artış her gün devam ediyor. O derece ki sürücüler bu durumdan şikayet etme seviyesine gelmiş durumda. Şimdi ise zam haberleriyle ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı.

Rusya Ukrayna savaşından etkilenen akaryakıt fiyatları brent petrole vurmuş durumda. Bu da araç sürücülerinin zor zamanlar yaşamasına sebep oluyor. Uzun süredir akaryakıt fiyatlarında ciddi bir artış söz konusu. Şimdi de yeni bir zam haberi daha geldi.

Benzin ve LPG'ye yeniden zam bekleniyor!

benzin lpg

Sektör kaynakları tarafından öne sürülen bilgilere göre benzin ve LPG'ye bu gece yarısı itibarıyla bir zam daha gelecek. Zam miktarı LPG için nispeten kabul edilebilir seviyede olsa da benzinde ciddi miktarda pahalılaşma söz konusu olacak. İşte zamla birlikte en büyük şehirlerdeki yeni fiyatlandırmalar: 

İstanbul: Benzin: 21,14 TL'den 22,82 TL'ye, LPG: 11,12 TL'den 11,49 TL'ye, Ankara: Benzin: 21,26 TL'den 22,94 TL'ye, LPG: 11,06 TL'den 11,43 TL'ye, İzmir: Benzin: 21,26 TL'den 22,94 TL'ye, LPG: 10,99 TL'den 11,36 TL'ye yükselecek.

17.05.2022 itibarıyla benzine 1,68 TL zam geldiğinde yeni fiyatlandırma yukarıdaki gibi olacak.. LPG ise 37 kuruş zamlanacak. Böylelikle benzin fiyatları 22 TL'nin üzerine çıkmış olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.