Güncel

Benzine bir zam daha !

Yakıtlara gelen zamlar duracak gibi gözükmüyor. Geçenlerde zam alan benzine tekrar zam geldi.

Benzine bir zam daha !

Zam haberlerine bir yenisi daha eklendi. Litre fiyatı oldukça yüksek olan yakıta zam yapıldı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın (EPGİS) duyurusuna göre, benzine 44 kuruş zam yapıldığı açıklandı. 

Eşel Mobil sistem gereği akaryakıt değerleri için uygulanan ÖTV'den karşılama limitinin dolması ve dolar kurundaki yükselişin ardından akaryakıt fiyatları 10 TL'ye kadar çıktı.

Benzine zam geldi

Benzine bir zam daha ! - Resim : 1

Yapılan bu 44 kuruşluk yeni zamla birlikte fiyatlarda değişmiş oldu. Benzinin litre fiyatı Ankara'da 9,58 TL olurken, İstanbul'da 9,55 TL, İzmir'de ise 9,62 TL olacak.

Zam oranına binaen açıklamalarda bulunan EPGİS, ''03 Aralık 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; benzinde 44 kuruş, pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur'' ifadesi yer aldı.

İlginç olan bir diğer konu ise, dün benzinin litre fiyatına 58 kuruşluk yapılan indirimdi. Dünkü indirimin ardından yapılan bu zam ile beraber fiyatların artmış olması ilginç bir durum. İnsanların benzin istasyonlarında kuyruğa girmesine neden olan indirimlerin ardından zam gelmesi çok üzücü.

Araçlarına ucuz yakıt alabilmek için aylar öncesinden depolarını dolduran vatandaşlarımızın bu zam haberiyle birlikte üzülmeleri ve bir sonraki indirimlerde daha fazla kuyrukların olması bekleniyor.

İşini şansa bırakmak istemeyen insanların yapılacak herhangi bir indirimin ardından tekrar benzin istasyonlarında kuyruğa neden olmaları düşünülüyor.

Yapılan zamların ardından akaryakıta bir indirimin geleceğini düşünüyor musunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.