'Big Short' Michael Burry'den 3 önemli kripto tahmini!

'Big Short' Michael Burry, 3 önemli kripto tahminini, kripto yatırımcıları ile paylaştı.

'Big Short' Michael Burry'den 3 önemli kripto tahmini!

Genel olarak "The Big Short" olarak bilinen bir koruma fonu yöneticisi olan Michael Burry, kripto para birimleri de dahil olmak üzere genel finansal piyasalar hakkında tahminler yapmakla ün kazandı. Bugüne kadarki dikkate değer tahmini, 2008'deki konut ve müteakip piyasa çöküşüydü.

'Big Short' Michael Burry'den 3 önemli kripto tahmini!

Genel olarak Burry, yatırım dünyasında kutuplaştırıcı bir figürdür. Gerçekten de, son yıllarda kripto para piyasasının popülerlik kazanmasıyla Burry, sektörle ilgili dikkate değer tahminler ve genel bakışlar yapmak için Twitter hesabını kullandı. Finbold bu nedenle Burry'nin aşağıdaki tahminlerini derledi:

Tahmin 1: Kripto skandalları bir bulaşmaya dönüştüğünde altın zamanı

15 Kasım'da silinen bir tweet'te Burry, özellikle kripto para birimi sektörünün farklı skandallarla gölgelenmesiyle altının duruma göre yükselebileceğini belirtti. Özellikle, 2022 piyasa düzeltmesi kısmen, kullanıcıların önemli miktarda para kaybetmesine neden olan skandallar ve iflaslardan kaynaklanmaktadır.

Burry, skandalların muhtemelen bir 'bulaşmaya' dönüşeceğini kaydetti. Önerisi, skandalların kripto para birimlerini çekici hale getirmeyeceği anlamına geliyor.

Sektörü vuran bazı yüksek profilli skandallar arasında FTX kripto borsasının çökmesi, Terra ( LUNA ) ekosistem çökmesi ve Celsius Network iflas başvurusu yer alıyor. Kripto piyasası düzelirken, değerli metal ise hakim makroekonomik ortama rağmen iyi performans gösterdi.

Şu anda, tahmine göre, kripto para birimlerine olan yatırımcı ilgisi bastırılmış durumda ve çoğunluk kenarda kalıyor. Öte yandan, kripto alanı devam eden kışla savaşırken altın etkileyici bir performans kaydetti.

Tahmin 2: Bitcoin ve hisse senetleri 2022'nin ikinci çeyreğinde ikinci aşamada çakılıyor

2022 boyunca, hem hisse senedi piyasası hem de kripto para birimleri, enflasyon ve faiz oranı artışlarının yol açtığı hakim makroekonomik faktörlerin ortasında büyük bir düzeltme yaşadı. Piyasanın ilk yarıdaki performansına dayanarak Burry, piyasa çöküşünün ikinci yarısının yılın son altı ayında gerçekleşebileceğini ima etti.

Aslında, hem Bitcoin ( BTC ) hem de hisse senetleri, enflasyonun yavaşlama belirtileri göstermesine rağmen henüz toparlanmadı.

“Enflasyona göre ayarlanmış, 2022'nin ilk yarısı S&P 500 %25-26 ve Nasdaq %34-35, Bitcoin %64-65 düştü. Bu çoklu sıkıştırmaydı. Sıradaki, kazanç sıkıştırması. Yani, belki yolun yarısında" dedi Burry.

Bitcoin'in 18.000 $'a doğru toparlanma belirtileri gösterdikten sonra kazanımlarını sürdürmekte başarısız olduğunu belirtmekte fayda var. Kısa vadeli ralli, ABD enflasyonunun Federal Rezerv'in faiz artırımlarını soğutmasıyla yavaşlamasının ardından ortaya çıktı.

Bu tahmine dayanarak, Bitcoin hafif kazançlar elde etse de, tüm kripto alanı hala bir ayı piyasasında ve çoğu varlık dip arıyor.

Tahmin 3: Tüm kazaların anasını bekleyin

Haziran 2021'de "Büyük Açık", hisse senetleri ve kripto para birimleri için tüm çöküşlerin anasını tahmin etti. Burry'ye göre, tarihin değişmediğine dikkat çekerek, kriptodan gelen çöküş muhtemelen 'ana caddeye' yayılacak. Tahmini 2021 kripto boğa piyasasının zirvesinde yaptı.

“Tüm yutturmaca/spekülasyon, tüm kazaların anasının önünde perakende satış yapıyor. Kripto trilyonlardan düştüğünde veya meme stokları on milyarlardan düştüğünde, #MainStreet kayıpları ülkelerin büyüklüğünü etkileyecektir. Tarih değişmedi” dedi.

Ek olarak Burry, kripto ile ilgili sorunun kaldıraç olduğunu belirtti. Yatırımcıların kriptoya girmeden önce kaldıracı anlamaları gerektiğini vurguladı.

Mevcut durumda, tahmin 2022'de hem hisse senetleri hem de kripto para birimleri önemli sermaye çıkışı ile karakterize edilen yüksek korelasyon gösterdikten sonra gerçekleşti. Örneğin, kripto piyasası kapitalizasyonda neredeyse 2 trilyon dolar kaybetti.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.