Bitcoin hash oranı artıyor! Neden ve bu neye işaret?

Ethereum madencileri Birleştirme sonrası BTC madenciliğine geçtikçe Bitcoin hash oranı artıyor!

Bitcoin hash oranı artıyor! Neden ve bu neye işaret?

Kripto para endüstrisinde devam eden belirsizliğin ortasında, Ethereum'un ( ETH ) Proof-of-Work ( PoW ) madencilik algoritmasını sonlandırmasının ve Merge güncellemesiyle Proof-of-Stake (PoS) doğrulamasına geçmesinin ardından ilginç bir trend ortaya çıktı.

Bitcoin hash oranı artıyor! Neden ve bu neye işaret?

Tesadüf eseri, Ethereum'un PoW desteğini sona erdirmesi, madencilerinden bazılarının ETH madencilik makinelerini Bitcoin ( BTC ) çıkarabilen makinelerle değiştirmesine yol açtı ve sonuç olarak, yeni 'Ağ Durumu'na göre BTC hash oranını artırdı. Blockchain analitik platformu CoinMetrics tarafından 13 Aralık'ta gönderilen haber bülteni.

Rapora göre, Bitcoin hash oranı, muhtemelen operatörlerin daha önce Ethereum

odaklı GPU endüstriyel raf alanlarını Bitcoin madenciliği özellikli ASIC'ler için yeniden kullanmaları nedeniyle 2022'nin dördüncü çeyreğinin büyük bölümünde büyümeye devam etti.

Bitcoin hash oranı artıyor! Neden ve bu neye işaret? - Resim : 1

Birleştirmeden sonra madencilik makinelerinin yeniden kullanılması. Kaynak: CoinMetrics

Raporun belirttiği gibi, işlemleri doğrulamak ve ağı güvence altına almak için hesaplama çabasını temsil eden BTC hash oranındaki artış, Merge güncellemesinin lansmanıyla aynı zamana denk geldi:

"Bu kaynak yeniden tahsisinin büyüklüğü hakkında kesin bir rakam vermek zor, ancak Bitcoin hash oranı, The Merge'in Eylül ayında tamamlanmasından kısa bir süre sonra 220 EH/sn'den 250 EH/sn'ye hızla yükseldi."

Madenciler kaza nedeniyle baskı altında

Bununla birlikte, bir zamanlar dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan FTX'in çöküşünün devam eden artçı şokları, spot BTC fiyatı ve süreçteki hash oranı üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturarak yeni bir zorluk dönemini gösteriyor.

Bununla birlikte, amiral gemisi dijital varlığın madencilik zorluğu, blok sürelerini kontrol altında tutmak için iki haftada bir otomatik olarak ayarlanan yerleşik parametre, %7'nin üzerinde azaldı ve bu, madencilerin baharda Çin'den ayrılmaya zorlanmasından bu yana en büyük düşüş.

Bitcoin fiyat analizi

Bu arada, basın zamanında ilk kripto para biriminin fiyatı 17.686,33 $ seviyesinde yer alıyor, bu da günlük %0,76'lık bir düşüşü temsil ediyor, ancak yine de hafta boyunca %5,10 ve önceki 30 güne göre %5,32'lik bir iyileşmeyi temsil ediyor.

Bitcoin hash oranı artıyor! Neden ve bu neye işaret? - Resim : 2

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

15 Aralık'ta alınan CoinMarketCap verilerine göre, 340,19 milyar dolarlık piyasa değeriyle Bitcoin, bu göstergeye göre en büyük dijital varlık konumunu koruyor, ardından ikinci sırada Ethereum ve 157,53 milyar dolarlık piyasa değeri geliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.