Güncel

Koronavirüs durmuyor vaka sayısı 650'yi geçti! Ölü sayısı arttı!

Ülkemizdeki koronavirüs vakaları artmaya devam ediyor. Bugün açıklanan rakamlara göre vaka sayısı 500'ü aşmış durumda. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Koronavirüs durmuyor vaka sayısı 650'yi geçti! Ölü sayısı arttı!

2019'un Aralık ayında Çin'de ortaya çıkan koronavirüs salgını, kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına aldı. Şu aralar özellikle Avrupa'yı kırıp geçiren salgın ne yazık ki ülkemizde de can kayıplarına neden oluyor.

Türkiye'de Koronavirüs durmuyor vaka sayısı 650'yi geçti! Ölü sayısı arttı!

Dünya Sağlık Örgütü bir süre önce koronavirüs salgını hakkında bir açıklama yapmış ve salgının yeni merkez üssünün Avrupa olduğunu belirtmişti. Gerçekten de son yayınlanan rakamlara baktığımızda Avrupa'da vaka ve ölü sayılarının anormal derecede hızlı arttığını görüyoruz.

Özellikle İtalya koronavirüs nedeniyle hayli zor günler geçiriyor. Şu anda koronavirüs yüzünden can kayıplarının pik yaptığı ülkede halk evinden dışarı adım atmaya korkar hale geldi.

Türkiye'de ise tablo Avrupa kadar vahim değil. Lakin vaka sayısının hızla artması, önümüzdeki günlerde daha sıkı tedbirlerin geleceğine işaret ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi.

"Son 24 saatte 3656 ŞÜPHELİYE TEST yapıldı. 311’i POZİTİF ÇIKTI. Hasta sayımız 670’e ulaştı. Yaşlı ve direnci zayıf 5 HASTAMIZI KAYBETTİK. Bugüne dek toplam 9 can kaybımız var. Tamamı yaşlılarımızdan. Yaşlılarımızı koruyalım. MÜCADELEMİZDE BİR AN BİLE ESNEKLİK GÖSTERMEYELİM."

Ne yazık ki koronavirüs ile ilgili rakamlar gün geçtikçe katlanarak artıyor. Durum böyle devam ederse önümüzdeki günlerde 4 haneli rakamları görmek içten bile olmayacak. 

Eğer siz de zor durumda kalmak istemiyorsanız lütfen evlerinizden çıkmayın. Kendinizi düşünmüyorsanız bile virüsü bulaştırabileceğiniz yaşlı eş, dost, akrabalarınızı düşünün.

Koronavirüsün Türkiye'deki seyri 

İlk olarak 11 Mart 2020 tarihinde Türkiye'de görülmeye başlanan koronavirüs vakalarında hızlı bir artış yaşanıyor. İşte o tablo:

  • 11 Mart — 1
  • 13 Mart — 5
  • 14 Mart — 6
  • 15 Mart — 18
  • 16 Mart — 47
  • 17 Mart — 98 - 1 Ölü
  • 18 Mart — 191 - 2 Ölü
  • 19 Mart — 359 — 4 Ölü
  • 20 Mart —670 — 9 Ölü  
Yorumlar
metin
uymayanlar hepsin cehenneme gider inşallah sahılde dolaşanlar var köpekler allah belasını versin hepsinin cahil it sürüsü bunua uymayanlar.
Cevapla
ismail
sağlık herşeyden önde geliyorsa ülkede 10-15 gün sokağa çıkma yasağı olmalı aksi olursa vahim olacağını düşünüyorum. ilgilileri sağ duyuya davet ediyorum.
Cevapla
Emre
Millet te göt korkusu iman korkusunun önüne geçmiş İslam ne diyor zaten temiz ol temiz gez Allahın İzni ile ezelin den ebede abdestini alan sürekli sünneti seniyye ye ayak uyduran yani temiz titiz yaşayan kişiler zaten bu tür illete karşı sürekli korunaklı hal almaktadır fazla boş yorum yapmayın
Cevapla
Begoff
Allah korusun cumlemizi
Cevapla
Alanya
Millet mal mal geziyor disarda sanki disaridan vifus toplayip evine goturme derdinde. Bi on gun kalin evinizde kurtulalim insallah su illetten
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.