Güncel

Bill Gates Microsoft'tan istifa etti

Teknoloji firması Microsoft'un kurucusu Bill Gates, şirketin yönetim kurulundan istifa ettiğini açıkladı.

Bill Gates Microsoft'tan istifa etti

Yazılım şirketi Microsoft'un kurucusu olan Bill Gates şirketin yönetiminden ayrıldı. Uzun bir süredir CEO görevini başka isimlere devreden ama şirketin yönetim kurulunda yer alan Bill Gates, küresel sağlık sorunları ile mücadele, eğitim ve iklim değişikliği gibi konularda çalışmalar yapıyordu. İstifa karanının bu çalışmalara daha fazla zaman ayırmak için alındığı açıklandı.

Bill Gates Microsoft'tan istifa etti

Microsoft'tan yapılan açıklamada ise Gates'in Microsoft CEO'su Satya Nadella ve şirketteki diğer yöneticilere teknoloji danışmanlığı yapmaya devam edeceği duyuruldu.

Microsoft'u 1975 yılında Paul Allen ile birlikte kuran Gates ise konuya ilişkin Linkedin hesabından paylaşımda bulundu.

Söz konusu paylaşımda Gates, Microsoft'un yanı sıra 2004'ten bu yana hizmet ettiği milyarder yatırımcı Warren Buffett'in Berkshire Hathaway şirketinin yönetiminden de ayrılma kararı aldığını açıkladı.

Gates, "Microsoft ile ilgili olarak, yönetim kurulundan ayrılmak şirketten uzaklaşmam anlamına gelmez. Microsoft her zaman hayatımın önemli bir parçası olacak ve şirketin vizyonunun şekillenmesiyle hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için Satya ile iletişimde olmaya devam edeceğim. Şirketin kaydettiği ilerleme ve dünyaya nasıl fayda sağlayabileceği konusunda her zamankinden daha iyimser hissediyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.