Güncel

BİM, A101 ve ŞOK elektronik ürün satamayacak mı?

Elektronik ürünleri çok uygun fiyatlar ile satan BİM, A101 ve ŞOK gibi marketler Ticaret Bakanlığı'nın yeni düzenlemesi ile elektronik cihaz satamayacak gibi görünüyor.

BİM, A101 ve ŞOK'tan teknolojik ürün alanlara kötü haber!

BİM, A101 ve ŞOK gibi marketlerde bildiğiniz gibi elektronik ürünler çok uygun fiyatlara satılıyordu. Zaman zaman yaptıkları kampanyalar ile müşterilerin yüzünü güldüren bu mağazalar Ticaret Bakanlığı'nın yeni düzenlemesi ile elektronik cihaz satamayacak gibi görünüyor.

Uygun fiyatlı teknolojik ürünler marketlerde satılmayacak

Milliyet'ten Mithat Yurdakul'a göre; Ticaret Bakanlığı rekabeti dengelemek için çok yakında yeni kararını açıklayacak. Bu karara göre; zincir marketlerde elektronik ürünlerin satışı yapılamayacak. Ayrıca zincir marketlerde sigara satışı da durdurulacak.

Ancak bu durum bazı şartlarda geçerli olmayacak. Örneğin internet üzerinden satış yapan ve 1.500 metrekareden daha geniş bir mağazaya sahip olan marketler bu yasadan muaf olacak. Yeni yasada market zincilerinin Pazar günleri saat 11:00'dan önce açılmaması da yer alıyor.

Ticaret Bakanlığı'nın yeni yasası küçük esnafın büyük marketler ile rekabet etmesini kolaylaştıracak gibi görünüyor. Önümüzdeki günlerde resmiyete kavuşması beklenen bu yasadan sonra BİM, A101 ve ŞOK gibi marketlerden telefon, televizyon, USB bellek, oyuncu ekipmanı gibi ürünler artık satılmayacak.

Yaptıkları büyük indirimler ile piyasanın 400-500 TL altına ürün satan bu marketlerin yerine alternatiflerin getirilmesi gerekiyor. Teknoloji marketleri için de bir düzenleme yapılmalı ki onlar da uygun fiyata ürün satabilsin ve müşteriler uygun fiyatlar ile teknolojik ürünleri satın alabilsin.

Peki, siz bu yasa hakkında ne düşünüyorsunuz? BİM, A101 ve ŞOK gibi marketlerden teknolojik ürün alıyor muydunuz? Gelin yorumlarda tartışalım.

Yorumlar
Uzbek Gardaş
BİM, A101 ve ŞOK Marketler elektronik ürün satacağına vatandaşın günlük ihtiyacı olan gıda ve temizlik gereksimlerini pazarlasınlar...Elektrik ve elektronik ürünler hakkında bilgisi aydınlatıcı ekipler tarafından pazarlanması o ürünlere uygun mağazalarda satılması gerekir....yukarıda adı geçen market zincirlerinin market mi Beyaz eşya satıcısımı belli olmuyor...Yasal düzenleme uygundur...
Cevapla
Avare
Gerekçesi nedir.? Bunlar iyice anlatılmalı. Doğacak boşluğu kim dolduracak. Fiyatlar uçusa geçer.
Cevapla
Celal
Devletin önceliği gelir dağılımını adil hale getirmektir. Milyonlarca işsiz insan var. Gelirin birkaç firmanın kasasına girmesi sizin de gelirinizin düşmesi demektir. 3 kuruş kar etmek için milyonlarca insanın işsiz kalması doğru geliyor mu.
yakup
marketlerde satılan teknolojik ürünleri almayın çabuk bozuluyor oyuncu mouse almıştım bu bilinen markada 2 gün sonra bozuldu kulaklı almıştım 1 hafta sonra bozuldu herhangi bir teknolojik ürün alırken önce internetten yorumları okuyun artısı eksilerine bakın öyle alın derim
Cevapla
ergün
düzgün kullan sende ben aldım aylardır kullanıyorum neden çünkü düzgün kullandım
FunReal
Piyasada en iyi oyuncu telefonu diye ben oneplus ı tercih ediyorum abi çok manyak telefonları var bende oneplus a500 var 8/128 efsane oyun oynanıyor ama ekran küçük bee :(
Cevapla
sms
Sigara satışı da durdurursun iyi oldu tabii Oradan alınan telefon televizyon oradan aldığınız zaman aşırı kolay bozuluyordu
Cevapla
bhsdbnmzsf
düzgün kullanırsan çabuk bozulmaz biraz özen göster aldığın şeye o zaman bozulmaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.