Binance hizmetlerini kısıtladı! Peki şimdi ne olacak?

Binance, AB'nin son yaptırımlarının ardından Rusya'daki hizmetleri kısıtladı!

Binance hizmetlerini kısıtladı! Peki şimdi ne olacak?

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance , 10.000 Euro'yu (10.885 $) aşan kripto varlıkları olan Rus kişi veya kuruluşlarına yönelik hizmetleri kısıtlamaya hazırlanıyor.

Binance hizmetlerini kısıtladı! Peki şimdi ne olacak?

 Avrupa Birliği'nin Rusya'ya karşı beşinci tur yaptırımları tarafından uygulanan önlemler , şirket tarafından 21 Nisan'da yayınlanan bir açıklamaya göre, Binance'in hizmetlerinin Rusya'da yerleşik bireyler veya işletmeler tarafından 10.000 avroyu aşan kripto varlıkları ile kullanımına kısıtlamalar getirmesini zorunlu kılıyor.

Firma, bu kısıtlamanın kapsamına giren hesapların sadece para çekme statüsüne alınacağını duyurdu. Bu hesaplar mevduat kabul edemez veya ticaret faaliyetlerinde bulunamaz. 

Ayrıca kısıtlama, tüm spot ve vadeli işlem sözleşmeleri, saklama cüzdanları, stake edilen ve kazanılan mevduatlar ve diğer türevler için de geçerlidir.

Binance hizmetlerini kısıtladı! Peki şimdi ne olacak? - Resim : 1

Adres kanıtı ile teyit edilen Rusya dışında yaşayan Rus vatandaşlarının hesaplarının yanı sıra toplam değeri daha düşük olan Rus vatandaşları, Rusya'da ikamet eden gerçek kişiler veya Rusya'da yerleşik yasal şirketler için hesaplar üzerinde hiçbir etkisi olmayacak. 10.000 EURO'nun üzerinde ise faaliyete devam edecek.

Sıradan Ruslar için kısıtlayıcı önlemler

Bu kısıtlamalar sıradan Rus sakinleri için külfetli olsa da Binance şunları söyledi:

“Binance, bu yaptırımların uygulanmasında sektöre liderlik etmeye devam etmeli. Diğer tüm büyük borsaların yakında aynı kurallara uyması gerektiğine inanıyoruz.”

Özellikle, sadece iki hafta önce AB, 'potansiyel boşlukları' kapatmak için Rusya'da yüksek değerli kripto hizmetlerinin sağlanmasını yasakladı. IMF uyarırken, Rus yaptırımları kripto kullanımını artırabilir ve doların üstünlüğünü aşındırabilir.