Güncel

Elon Musk Twitter'ı satın alma sevdasından vazgeçmiyor!

Elon Musk Twitter'ı satın alma planından vazgeçeceğe benzemiyor. Tesla CEO'su yönetim kurulunun kararına rağmen çalışmalarını sürdürüyor.

Elon Musk Twitter'ı satın alma sevdasından vazgeçmiyor!

Elon Musk artık Twitter'ı satın almak için ihtiyaç duyduğu fonlara sahip. Bir SEC dosyasına göre Musk, Twitter'ın tüm hisselerini satın almak ve kontrolü ele geçirmek için yaklaşık 46,5 milyar dolar tedarik edecek "taahhüt mektupları" ele geçirdi. Dosyaya göre Tesla CEO'su, Twitter'dan yanıt gelmemesinin ardından bu ihale teklifini "keşfetiyor".

Elon Musk Twitter'ı satın alma sevdasından vazgeçmiyor!

Twitter, Musk'ın başlangıçta 43 milyar dolar olarak belirlenen teklifini onaylamadı. Şirket son zamanlarda devralmaları caydırmayı amaçlayan geçici bir "zehir hapı" önlemini onayladı. Plan, herhangi biri yönetim kurulu onayı olmadan ödenmemiş hisselerin yüzde 15'inden fazlasını satın alırsa, bazı hissedarların daha fazla hisse satın almasına izin verecek ve Musk'ın hissesinin değerini sulandıracak. Zaten yüzde 9,2'lik hisse ile en büyük bireysel hissedar şu anda Musk.

elon musk

Musk, teklifi  ifade özgürlüğünü koruma amaçlı olduğunu iddia ederek yaptığıı söylüyor. Ayrıca bir tweet düzenleme düğmesi ve açık kaynak algoritması gibi özelliklerle Twitter'ın potansiyelini açığa çıkarabileceğini öne sürüyor. Girişimcinin Twitter'ı satın almak için birden fazla güçlü teşviki var ve finansal destek de Musk'ın ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor.

Bir Twitter sözcüsü Engadget'a şirketin Musk'ın güncellenmiş teklifini aldığını, ancak teklifin hala "dikkatli, kapsamlı ve kasıtlı bir incelemesini" yürüttüğünü söyledi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.