Güncel

Bitcoin 29.000 $ seviyesini korumak için savaşıyor! Peki uzmanlar ne diyor?

Uzmanlar, kripto piyasasını ileride daha kırmızı tahmin ederken, Bitcoin 29.000 $ tutmak için savaşıyor!

Bitcoin 29.000 $ seviyesini korumak için savaşıyor! Peki uzmanlar ne diyor?

Birkaç kripto piyasası uzmanı, Bitcoin ( BTC ) fiyatının bir uçurumun eşiğinde olduğuna ve fiyatının Aralık 2020'den bu yana en düşük noktasına ulaştığına inanıyor.

Bitcoin 29.000 $ seviyesini korumak için savaşıyor! Peki uzmanlar ne diyor?

Küresel kripto para birimlerinin piyasa değeri, 1,5 trilyon dolardan fazla silindi. Bitcoin ise, düşüş trendinin ortasında, son altı ayda, değerinin %50'sinden fazlasını kaybetti. 

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin son 24 saatte %11,03 ve son yedi gün içinde %28,22 gibi inanılmaz bir düşüşle 28.145 dolardan işlem görüyordu. Ancak şu an 29.260 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bitcoin piyasa fiyatı. Kaynak: doviz.com

Şu anda, ( BTC ) toplam piyasa değeri 539,7 milyar dolar. Bitcoin şimdi tüm zamanların en yüksek seviyesinden -%63 daha düşük seviyede.

Bitcoin hakimiyeti

Bitcoin hakimiyeti son iki gün içinde artmasına rağmen, Ethereum'un fiyatı BTC'ye karşı düştüğü için yatırımcıların akıllarında hala birçok soru işareti var.

Kripto uzmanı Rekt Capital'in açıklamasında şu ifadeler yer alıyor:

“Artık BTC Hakimiyeti kırmızı seviyede, sırada ne var? Tarih, BTC'nin kırmızı seviyeye her meydan okuduğunda kırıldığını gösteriyor.”

Bitcoin hakimiyeti. Kaynak: rectcapital

Kripto uzman görüşleri

Dahası, Rekt Capital, Bitcoin 28.000 dolar civarındaki makro destek aralığını kaybederse, önümüzdeki birkaç ay içinde hatta haftalar içinde daha fazla olumsuzluk beklenebileceğini vurguladı.

Eight'ın CEO'su ve önde gelen kripto ticareti analisti Michaël van de Poppe , başka bir yerde şunları söyledi:

“Bitcoin, dip seviyelerin altındaki tüm likiditeyi temizledi ve 26 bin dolarlık bloğa doğru düştü. Hareket aşırı uzamış olsa da hala test edilebilecek 24 bin dolar civarında bir seviye var.”

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.