Güncel

Bitcoin adreslerinin %62'si, piyasa çökerken bile BTC satmadı!

Tüm Bitcoin adreslerinin %62'si 'kripto kışına' rağmen bir yıl veya daha uzun süre BTC satmadı!

Bitcoin adreslerinin %62'si, piyasa çökerken bile BTC satmadı!

Bitcoin ( BTC ) yatırımcıları, 2021 sonlarında kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse %70 oranında düzeltme yaparak, devam eden fiyat çöküşünü yönetmek için farklı stratejiler benimsediler. İlginç bir şekilde, çoğu yatırımcı amiral gemisi kripto para birimini " HODL " olarak seçmiş görünüyor.

Bitcoin adreslerinin %62'si, piyasa çökerken bile BTC satmadı!

Özellikle, Bitcoin sahiplerinin %62'si, hakim olan depresif piyasa koşullarının ortasında bir yıldan fazla bir süredir varlığı satmadı. Aynı zamanda, TipRanks  verilerine göre yatırımcıların %32'si varlığı 1 Eylül itibariyle bir ay ile 12 ay arasında elden çıkardı.

Bitcoin adreslerinin %62'si, piyasa çökerken bile BTC satmadı! - Resim : 1

Bitcoin sahiplerinin zamana göre kompozisyonu. Kaynak: TipRank

Bulgu, yatırımcılar arasında azalan Bitcoin satış baskısının altını çiziyor ve 25 Ağustos'taki bir Finbold raporunda da vurgulandığı gibi, varlığın yedi günlük hareketli ortalamanın altındaki kripto para birimi mevduatlarının iki yılın en düşük seviyesi olan 1.921 BTC'ye düştüğünü gösteriyor.

Bitcoin fiyat analizi

Bu, Bitcoin'in çok önemli 20.000 dolar seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışması ve tüm işaretlerin satışların devam edeceğini göstermesiyle birlikte geliyor. Basın saatine göre, amiral gemisi kripto, son 24 saatte neredeyse %1,5 kayıpla 20,010$ seviyesinin biraz üzerinde işlem görüyordu.

Bitcoin adreslerinin %62'si, piyasa çökerken bile BTC satmadı! - Resim : 2

Bitcoin 1 günlük grafik. Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin'in, Federal Rezerv faiz oranı artışlarıyla birlikte yüksek enflasyon ortamında gezinmeye devam ettiğini belirtmekte fayda var. Bu durumda, Bitcoin Temmuz ayında 20.000$'ın altına düştü ancak önceki faiz oranı artışına tepki olarak 25.000$'a doğru keskin bir toparlanma başlattı; ancak varlık, son Fed faaliyetine yanıt olarak seviyenin altına düştü. 

Yakın dönem belirsiz görünse de, Bitcoin savunucuları mevcut ayı piyasasını farklı varlıkları ucuza elde etmek için çekici bir fırsat olarak görüyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.