Güncel

Twitter nihayet tweetleri düzenleme butonu ekledi! Ancak paralı olacak

En popüler uygulamalar arasında yer alan Twitter sonunda eksik olan düzenleme butonunu bünyesine ekledi.

Twitter nihayet tweetleri düzenleme butonu ekledi! Ancak paralı olacak

Twitter'ın eksik olduğu bir konu varsa bu bir düzenleme düğmesi idi. Platformda atılan tweetleri daha sonradan düzenlemenin bir yolu yoktu ancak kullanıcılar uzun süredir bu özelliği talep ettiler.

Şirket, yaşamının büyük bir bölümünde, kullanıcıların tweet'leri yayınlandıktan sonra değiştirmelerine karşı çıktı. Bu durum Perşembe gününden itibaren değişiyor, çünkü Twitter gerçekten de kullanıcılarına bir düzenleme düğmesi sunacağını duyurdu. The New York Times'ın bildirdiği gibi, bir mesajın karakter sınırını 140 karakterden 280 karaktere iki katına çıkardığı 2017'den bu yana platformun çalışma biçimindeki en temel değişim olacak.

Twitter nihayet tweetleri düzenleme butonu ekledi! Ancak paralı olacak

Twitter yaptığı açıklamada, bir düzenleme düğmesinin varlığının tweet atma eylemini biraz daha az stresli hale getirmesini umduğunu söyledi. Ne yazık ki, düğme henüz platformun birkaç yüz milyon kullanıcısına sunulmaya hazır değil ve şu anda hala çalışanlar tarafından test ediliyor. Bu ayın ilerleyen saatlerinde, ayda 5 dolar ödeyen Twitter Blue kullanıcılarına erişim verilecek. Şirket, testin tek bir ülkede yerelleştirileceğini ve şirketin özelliğin amaçlandığı gibi kullanıldığından emin olabilmesi için dünya çapında yavaş yavaş genişleyeceğini de sözlerine ekledi.

Şirket platformunda zorbalığa son derece karşı olduğu için yüksek ihtimalle düzenlenen tweetler ile ilgili bir güvenlik eklentisi de olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.