Güncel

OpenSea'deki NFT ticaret hacmi, 1 yılın en düşük seviyesinde!

OpenSea'deki NFT ticaret hacmi, kripto kışı vurdukça 1 yılın en düşük seviyesine düştü!

OpenSea'deki NFT ticaret hacmi, 1 yılın en düşük seviyesinde!

Piyasada balon oluşumu olasılığına ilişkin endişeler nedeniyle, dünyanın en büyük takas edilemez token ( NFT ) piyasası olan OpenSea, alım satımlarının günlük miktarlarında önemli bir düşüş gördü.

OpenSea'deki NFT ticaret hacmi, 1 yılın en düşük seviyesinde!

NFT pazarındaki ticaret hacmi, 26 Ağustos itibariyle 10.05 milyon dolara kadar düştü, Temmuz 2021'den bu yana en düşük seviyesi, kripto kışının etkilerinin başlamasıyla bir yılın en düşük seviyesini işaret ediyor. DappRadar'ın en son verilerine göre , hacmin 30 Ağustos itibariyle marjinal bir şekilde 13.49 milyon dolara yükseldiğini gösteriyor.

OpenSea'deki NFT ticaret hacmi, 1 yılın en düşük seviyesinde! - Resim : 1

NFT işlem hacmi. Kaynak DappRadar

İlginç bir şekilde, bu hacim, OpenSea'deki NFT ticaret hacminin 405 milyon dolara kadar çıktığı Mayıs 2022'de görülenden büyük bir fark.

En önde gelen NFT pazarı OpenSea'deki ticaret hacmi, Mayıs ayındaki zirvesinden bu yana %99 düşerken, daha önce 'Kaybetme Korkusu' ( FOMO ) tarafından yönlendirilen pazar, 2021 kripto boğa piyasası sırasında yükseliyordu.

NFT'ler kripto kışının soğuğu hissediyor

DAO üreticisine göre, “kripto kışı NFT satışlarını sert bir şekilde vurdu”, platform ticaret hacminin en az %90 (500 milyon $) düştüğünü ve işlem ücretlerinin yaklaşık %95 (8 milyon $) düştüğünü belirtiyor.

OpenSea'deki NFT ticaret hacmi, 1 yılın en düşük seviyesinde! - Resim : 2

NFT işlem hacmi ve etkinliği. Kaynak DAO üreticisi

Bu, blok zinciri tabanlı koleksiyonların değerinin ve bunlara olan ilginin son birkaç ayda azaldığına inanmasına neden oluyor. 

Bu, bir kişinin bir NFT için harcamak istediği en az para miktarını ifade eden en iyi dijital tahsilat projelerinin taban fiyatlandırmasının düşmesiyle de gösterilmektedir.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

NFT
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.