Bitcoin, analizlere göre 'aşırı yükseliş sinyali' sergiliyor!

Bitcoin, 2 aylık Stokastik RSI tablosunda 'aşırı yükseliş sinyali' sergiliyor!

Bitcoin, analizlere göre 'aşırı yükseliş sinyali' sergiliyor!

Kısa bir yükselişin ardından, kripto para piyasası, sektör için sürekli bir iyi haber ve kötü haber döngüsü gibi görünen bir şekilde yeniden konsolide oluyor ve Bitcoin ( BTC ) bir istisna değil, ancak bazı teknik analiz ( TA ) göstergeleri bir düşüş öneriyor. İlk kripto para birimi için yükseliş geleceği.

Bitcoin, analizlere göre 'aşırı yükseliş sinyali' sergiliyor!

Spesifik olarak, Bitcoin son zamanlarda iki aylık grafikte üçüncü Stokastik göreceli güç endeksi ( RSI ) yükseliş geçişine maruz kaldı ve bu, takma adlı kripto analisti Trader Tardigrade tarafından Şubat ayında yayınlanan bir tweet'te gözlemlendiği gibi "makro görünümde aşırı bir yükseliş sinyali" olduğunu gösteriyor.

Stokastik RSI, standart fiyat verileri yerine bir dizi RSI değeri için Stokastik osilatör formülünün kullanılmasının sonucudur ve borsa veya kripto para tüccarlarına, fiyat dönüş noktalarını tahmin etmek için varlığın kapanış fiyatını fiyat aralığıyla karşılaştırma fırsatı verir.

Grafiğe göre, bu tür ilk geçiş 2015'in ortalarında gerçekleşti ve ardından 2019'un başlarında tekrar oldu ve her iki seferde de amiral gemisi merkezi olmayan finans (DeFi) varlığının uzun vadede güçlü bir yükseliş rallisi izledi. Bu da tarihin bu sefer gerçekten de tekerrür edebileceğini gösteriyor.

Bitcoin, analizlere göre 'aşırı yükseliş sinyali' sergiliyor! - Resim : 1

Bitcoin Stokastik RSI tablosu. Kaynak: Tüccar Tardigrade

Bitcoin fiyat hareketleri

Bu arada, basın zamanında Bitcoin'in fiyatı %2,03'lük bir düşüş kaydederek 23.865 dolardı, ancak aynı zamanda önceki yedi gün boyunca %9,73'lük bir artışı ve geçen aya göre %12,8'lik bir artışı temsil ediyordu.

Bitcoin 30 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Blockchain ve finansal veri izleme platformu Kaiko'nun verdiği bilgilere göre, Bitcoin'in altın ile olan korelasyonunun geçen hafta yaklaşık iki yılın en yüksek seviyesine ulaşması, yatırımcıların BTC'yi giderek daha fazla güvenli bir sığınak olarak gördüklerini gösteriyor.

Bunlardan biri, en çok satan kişisel finans kitabı "Rich Dad Poor Dad" ın yazarı Robert Kiyosaki, piyasa değerine göre en büyük dijital varlığı fiat paraya alternatif olarak gümüş ve altınla yan yana koyan Robert Kiyosaki.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.