Güncel

Bitcoin bağışçıları şimdi de Nijeryalı köylüleri finanse ediyor! Neden?

Bitcoin bağışçıları 1.000 Nijeryalı köylü için temiz su kuyusu finanse ediyor ve inşa ediyor!

Bitcoin bağışçıları şimdi de Nijeryalı köylüleri finanse ediyor! Neden?

Çeşitli insani yardım kuruluşları, farklı projeleri finanse ederek topluluklara adil fırsatlar sunmak amacıyla kripto para birimlerinden yararlanmaya devam ediyor. Özellikle, kripto kullanımı, anında işlemler ve yardım dağıtımının koordinasyonu için imkan sunmakta. Bitcoin bağışçıları son olarak 1.000 Nijeryalı köylü için temiz su kuyusu finanse ediyor ve inşa ediyor!

Bitcoin bağışçıları şimdi de Nijeryalı köylüleri finanse ediyor! Neden?

Built With Bitcoin Vakfı hayırseverlik direktörü Yusuf Necessary, 18 Ağustos'ta yayınlanan bir tweet'te örgütün 1000'den fazla Nijeryalı köylüye temiz su sağlayan bir projeyi tamamladığını doğruladı.

Girişim, BTC'de toplam maliyeti 6.000 $ olan topluluk Bitcoin ( BTC ) bağışlarıyla tamamen finanse edildi.

Igbaruku topluluğundaki su kuyusunun kurulumu sırasında Kogi eyaleti sakinleri Bitcoin'in nasıl çalıştığını deneyimleme fırsatı buldular. Aynı zamanda insani yardım kuruluşu, bölge sakinlerine yerel dilde Bitcoin eğitimi verdi.

Bitcoin bağışçıları şimdi de Nijeryalı köylüleri finanse ediyor! Neden? - Resim : 1

İnsani yardım için Bitcoin kullanma

Projeye yönelik bağışlar, 2022 Bitcoin Konferansı sırasında başlatıldı. Özellikle, Built With Bitcoin Foundation, temiz suya, kaliteli eğitime ve besleyici gıdaya erişim sağlamak için yerel topluluklar ve ortaklarla işbirliği yapmak için Bitcoin'den yararlanan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Yusuf, “Bu yılki Bitcoin Konferansında toplanan bağışlar sayesinde, Nijerya'daki bu topluluk, onları sulu ve sağlıklı tutmak için yeni bir su sistemine sahip; bu da onların okulda, işte ve yaşamda başarılı olmalarını sağlıyor” dedi.
Projenin Mayıs ayında tamamlanmasının ardından, sakinler temiz suya erişerek su kaynaklı hastalıklarla ilgili riskleri azaltmak gibi sorunları çözüyor. 

Ayrıca vakıf, eşler arası bir kripto değişim platformu olan Paxful ile ortaklaşa  Kenya'da bir okul inşa etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.