Bitcoin boğa piyasası başladı mı? BTC büyük rallisi yakın mı?

Bitcoin boğa piyasası içinde miyiz? BTC büyük rallisi yakın mı? Gelin bu soruların yanıtlarını, uzman görüşleri ile inceleyelim.

Bitcoin boğa piyasası başladı mı? BTC büyük rallisi yakın mı?

Bitcoin ( BTC ), Amerika Birleşik Devletleri'ndeki artan düzenleyici incelemenin tetiklediği son küçük düzeltmelerden geçen varlığa rağmen yükseliş duyguları sergilemeye devam ediyor. Yükseliş görünümü, kripto para biriminin olası devam eden gelecekteki rallisine işaret eden teknik göstergelerle destekleniyor. 

Bitcoin boğa piyasası başladı mı? BTC büyük rallisi yakın mı?

Bitcoin teknik analisti CryptoCon'a göre , ilk kripto para birimi, tarihsel olarak sürekli bir ralliye yol açan boğa piyasası çapraz seviyesini vurdu.

Analiste göre, en "zihinsel dayanıklılığa" sahip yatırımcılar, ekonomik durgunluk hakkındaki zorlu anlatılara ve 10.000 dolarlık bir fiyat noktasının psikolojik engeline rağmen, Bitcoin'i mevcut gerçekleşen fiyatının altında satın alabilirler.

“Yalnızca en fazla zihinsel dayanıklılığa sahip olanlar, Bitcoin'i gerçekleşen fiyatın altında satın alabilir, 10.000 dolar gibi anlatılarla ve bir durgunlukla mücadele edebilir. Birçoğu, Bitcoin'in düşük seviyelere geri döndüğü ve tamamen kaçırdığı bir 2015 senaryosunu bekleyecek. Boğa Piyasası çaprazı burada, gemiye binme zamanı.''

Bitcoin boğa piyasası başladı mı? BTC büyük rallisi yakın mı? - Resim : 1

Bitcoin gerçekleşen sınır ve piyasa değeri tablosu. Kaynak: CryptoCon

Yükseliş duygularının hakim olduğu Bitcoin

Teknik gösterge, Bitcoin kısa bir süre için 25.000 $ pozisyonunu geri aldığında gelir. Konumun biraz altına düşmesine rağmen, kripto boğaları genel teknik avantajı sergiliyor. 

Finbold tarafından bildirildiği üzere Bitcoin, iki aylık grafiğinde üçüncü Stokastik göreceli güç endeksi ( RSI ) yükseliş geçişine ulaştı. Gelişmeye bağlı olarak, bir numaralı kripto piyasası değeri "makro görünümde son derece yükseliş sinyali" gösteriyor.

Basın zamanında Bitcoin, günlük yaklaşık %3 kayıpla 24.052 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte BTC %11'in üzerinde arttı.

Bitcoin boğa piyasası başladı mı? BTC büyük rallisi yakın mı? - Resim : 2

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Kıdemli teknik analistler Jim Wyckoff, son fiyat hareketine dayanarak, Bitcoin'in "fiyatlara karşı en az direnç" yolunun yakın vadede yanlara doğru yükseleceğine dikkat çekti.

Ayrıca analistler, Bitcoin 25.000 doların üzerinde kalırsa, 30.000 doları geri almak için yer açabileceğini düşünüyor. Şu anda, Bitcoin'in yükseliş hissiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %13'e ulaşan  Taproot'un benimsenmesiyle vurgulandığı gibi, artan zincir içi etkinlikle de destekleniyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.