Valentine güncellemesi yayına girdi! Cardano fiyatına etki eder mi?

Cardano, Valentine güncellemesi yayına girdikten sonra %5'in üzerinde yükseldi.

Valentine güncellemesi yayına girdi! Cardano fiyatına etki eder mi?

Cardano ( ADA ) blok zinciri, ağın yerel token değerini etkilerken  merkezi olmayan finans ( DeFi ) alanında kendini kurmasına yardımcı olmayı amaçlayan en son ağ güncellemelerini yayınladı.

Valentine güncellemesi yayına girdi! Cardano fiyatına etki eder mi?

Bu doğrultuda, ADA'nın haftalık grafiği, ağın Valentine (SECP) yükseltmesiyle uyumlu pozitif kazanımlar gösteriyor. Basın zamanında, ADA 0,40 dolardan işlem görüyordu ve yükseltmenin 15 Şubat'ta yayınlanmasından bu yana yaklaşık %5'lik kazançlar kaydediyordu. Haftalık grafikte Cardano %9'un üzerinde yükseldi.

Valentine güncellemesi yayına girdi! Cardano fiyatına etki eder mi? - Resim : 1

ADA yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Valentine yükseltmesinin etkisi 

Platformun ana şirketi olan Input Output tarafından 17 Şubat'ta yayınlanan en son güncellemelerde, Valentine yükseltmesi, blok zincirindeki güvenlik ve birlikte çalışabilirlik özelliklerini geliştirmeyi amaçlıyor.

“Birlikte çalışabilirlik, blockchain büyümesi için anahtardır. Cardano üzerinde daha fazla dapp inşa edildiğinden, kullanıcıların farklı blok zincirleriyle etkileşime girmesine ve daha geniş bir hizmet yelpazesine erişmesine olanak tanıyan tek bir ekosisteme silo haline getirilmemesi önemlidir.

Şubat ayının başlarında, ağdaki DeFi uygulamaları için zincirler arası işlevselliği iyileştirmeye yönelik bir teklif sunuldu ve ardından ağ doğrulayıcıları tarafından onaylandı. Sonuç olarak, ağ üzerinde oluşturulan DeFi uygulamalarına fayda sağlamak için yükseltme kullanıma sunuldu.

Aynı zamanda IOHK, Cardano projelerinin toplam sayısının 116, platform üzerine inşa edilen projelerin ise 1.204 olduğu en son ağ metriğiyle ilgili güncellemeleri yayınladı.

Akıllı sözleşmeler cephesinin önünden, özellik artmaya devam ediyor ve 6.000 kilometre taşına yaklaşan Plutus komut dosyası sayısı 5.798'de duruyor. Aynı zamanda, Cardano blok zinciri 61,4 milyon işlem kaydetti.

Valentine güncellemesi yayına girdi! Cardano fiyatına etki eder mi? - Resim : 2

Cardano geliştirme raporu. Kaynak: IOHK

Genel olarak, sürekli ağ etkinliğinin ADA fiyatını etkileyeceği lanse edildi. Ağ ölçümlerine ek olarak, Djed stablecoin'in piyasaya sürülmesinin de ADA'nın değerini artırmada önemli bir faktör olması bekleniyor. Stablecoin'in, özellikle merkezi olmayan finans sektöründe blok zinciri etkinliğinin önemli bir göstergesi olan Kilitli Toplam Değer (TVL) metriğini artırarak Cardano'nun beklentilerini artırması bekleniyor.

Son genel piyasa rallisinin ardından, 1$'lık değerlemeyi hedefleyerek toparlanıyordu, ancak varlık hala 0,5$'da dirençle karşılaşıyor. 

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.