Güncel

Bitcoin için büyük bir satış yakın mı?

Bitcoin için büyük bir satış yakın mı? Kripto uzmanı Ali Martinez'in yorumunu, sayfamızın alt bölümünden gelin birlikte inceleyelim.

Bitcoin için büyük bir satış yakın mı?

Bitcoin ( BTC ), boğalar ve ayılar, fiyat seviyesinin hemen üzerinde oluşan 'devasa bir tedarik duvarı' ile önemli fiyat engelini aşmaya devam ederken, desteği 23.000 doların üzerinde geri kazanmaya çalışırken.

Bitcoin için büyük bir satış yakın mı?

Finbold'un IntoTheBlock'tan edindiği bilgilere göre, 7 Şubat itibarıyla 1.85 milyon adres, 22.987 $ ile 23.662 $ arasında değişen bir tutarda 1.13 milyon BTC satın aldı. Mevcut durumda, Bitcoin şu anda gün içinde %0,42 artışla 22.995 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin için büyük bir satış yakın mı? - Resim : 1

Bitcoin devasa adres duvarı. Kaynak: IntoTheBlock

BTC'nin bu büyük arz duvarının altında işlem yapması özellikle dikkat çekicidir ve kripto ticareti uzmanı Ali Martinez, bu adreslerin satış yapmasını önlemek için Bitcoin'in bu bölgeyi hızlı bir şekilde destek olarak geri kazanması gerektiğini söyledi.

"BTC'nin, bu adreslerin varlıklarını satmasını önlemek için çok yakında bu alanı destek olarak geri alması gerekiyor."

Bitcoin 28.000 Dolara Gidebilir

Bitcoin hala agresif bir şekilde düşük aralığın içindeki seviyeleri tutuyor ve Michael a de Poppe hala en uygun uzun giriş olarak 21.700 $ 'lık bir taramaya doğru eğilirken, onu çevreleyen mevcut heyecan derecesi göz önüne alındığında bunun pek olası olmadığına inanıyor. Bu bağlamda, fiyatın 26.000 $ ile 28.000 $ arasında bir yere tırmanmaya devam etmesi muhtemel görünüyor.

“Bitcoin hala hevesle düşük seviye seviyelerini tutuyor. Hala en uygun uzun giriş olarak 21,7 bin dolarlık bir taramayı tercih ediyorum, ancak insanlar pazarlara girmeye o kadar hevesli ki, büyük olasılıkla bunu alamayacağız. Bu bağlamda, 26-28 bin doların devam etmesi muhtemel görünüyor.”

Bu arada, IntoTheBlock, 10 milyon dolardan fazla Bitcoin'e sahip olan adreslerin, varlıklarını bir önceki aya göre en çok artıran adresler olduğunu tespit etti ve bu, birçok kuruluşun ve önemli servete sahip kişilerin Bitcoin'e sahip olduğuna dair inancı gösteriyor.

Bitcoin için büyük bir satış yakın mı? - Resim : 2

Bitcoin büyük sahipleri. Kaynak: IntoTheBlock

Finbold tarafından 28 Ocak'ta hesaplanan veriler, kripto piyasasının canlanmasıyla birlikte 44.000'den fazla yeni Bitcoin milyoneri yapıldığını ortaya koydu. 28 Ocak'ta Bitcoin milyonerlerinin sayısı, 5 Ocak'taki 28.084 BTC milyoneri sahibinden 44.399 veya %61'lik bir artışı temsil ederek 72.483'e ulaştı.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.