Güncel

Apple CEO’su Tim Cook’tan korkutan açıklama

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın CEO’su Tim Cook, herkesin merakla cevabını beklediği “işten çıkarma” konusunda oldukça dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Apple CEO’su Tim Cook’tan korkutan açıklama

Teknoloji dünyası zor bir dönemden geçiyor. Çok değil daha birkaç sene öncesine kadar rekor üstüne rekor kıran, her ay binlerce yeni personel alımı gerçekleştiren teknoloji devleri, şimdilerde sayısı tek seferde on binleri bulan işten çıkartma haberleriyle gündeme geliyor.

Microsoft’tan Google, Amazon’dan Meta’ya kadar neredeyse bütün büyük teknoloji devlerinin peşi sıra açıkladıkları işten çıkarma fırtınalarından sonra gözler hep Apple’daydı. Ancak Amerikalı teknoloji devi, farkını ortaya koydu ve bugüne kadar öyle aman aman büyük bir işten çıkarma haberiyle gündeme gelmedi. Bununla birlikte Tim Cook tarafından yapılan son açıklama, bu seçeneğin hala masada olduğunu gösterdi.

Apple CEO’su Tim Cook’tan korkutan açıklama

Geçtiğimiz gün açıklanan Apple’ın 2022 yılı dördüncü çeyrek mali raporlarına baktığımız zaman, şirketin bir önceki yılın benzer dönemine göre ciddi gelir kaybı yaşadığını görüyoruz. Tabi böylesi ciddi bir gelir kaybı sonrası akıllara gelen ilk şey, “Apple’da toplu işten çıkartmalara başvurur mu” oldu.

Bu konuların dillendirilmesi üzerine bir açıklama yapan Apple CEO’su Tim Cook, maliyetlerin gelirle orantılı olabilmesi için mümkün mertebe dengeli bir politika izlenildiğini ve bu nedenle de işten çıkarmaların masadaki en son seçenek olduğunu, ancak yine de buradan hiçbir zaman toplu işten çıkartma yapılmayacağı gibi bir sonucun çıkarılmaması gerektiğini söyledi.

Yorumlar
Ahmet
Ya bi düzgün haber yapın az önce rekor kırdı dediniz şimdi işten çıkartma diyorsunuz nasıl yalan haber böyle ya
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.