Güncel

Bitcoin işlem hacimleri ile ilgili dikkat çeken gelişme!

Tüm Bitcoin hacminin %99'undan fazlası, kurumlar tarafından sağlanan 100.000 doların üzerindeki işlemlerden geliyor.

Bitcoin işlem hacimleri ile ilgili dikkat çeken gelişme!

Yeni veriler, Bitcoin vahşi fiyat dalgalanmaları yaşamaya devam ederken, kurumsal yatırımcıların Bitcoin işlemlerindeki önemli rolünü vurguladı.

 IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, şu anda kurumlar 100.000 doların üzerinde değere sahip işlemlerden kaynaklanan tüm Bitcoin hacminin %99'undan fazlasını oluşturuyor.

Bitcoin işlem hacimleri ile ilgili dikkat çeken gelişme!

Tüm Bitcoin hacminin %99'undan fazlası, kurumlar tarafından sağlanan 100.000 doların üzerindeki işlemlerden geliyor. Bu raporun, kriptoya olan kurumsal ilginin, büyük işlemlerin payının hiçbir zaman %90'ın altına düşmediği 2020'nin üçüncü çeyreğinden itibaren hızlandığını belirtiyor.

Özellikle 2020'nin 3. çeyreğinden itibaren PayPal ve Tesla gibi kurumlar Bitcoin'e girişti ve 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Başka yerlerde MicroStrategy ve Tesla gibi şirketler milyarlarca dolar yatırım ile Bitcoin'deki bilançolara öncülük ediyor.

Bitcoin'e olan kurumsal ilgi, fiyatı yükseltti, ancak rapor şu anda durumun böyle olmadığını kabul ediyor. Kripto sektörü hisse senedi piyasasıyla giderek daha fazla bağıntılı hale geldiğinden, Bitcoin yüksek oynaklık yaşadı.

Şu anda borsa, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinin ardından jeopolitik gerilimlerle hızlanan yüksek enflasyon ortamının etkilerini yaşıyor. 

Şu anda Bitcoin fiyatını etkilemeyen kurumlara rağmen IntoTheBlock, zincir üzerindeki verilerde önemli bir değişiklik olduğunu gösteriyor. Örneğin, herhangi bir bakiyeye sahip Bitcoin adreslerinin sayısı yaklaşık 40 milyona ulaştı.

Büyüme potansiyeli kurumları Bitcoin'e yönlendiriyor

Özellikle, Bitcoin'in yukarı yönlü bir büyüme sıralaması potansiyeline sahip kurumlara hitap etmesinin arkasında birkaç faktör var. 

Finans analizleri ile bilinen Finbold'un önceki raporuna göre, Bitcoin yılı olumsuz bir notla açmasına rağmen, varlık 13 Şubat 2022 itibariyle ortalama %12,24 yatırım getirisi (ROI) ile ilk altı teknoloji hissesinden daha iyi performans gösterdi.

Ek olarak, çoğu ekonomi son aylarda sıfıra yakın bir faiz oranı ortamına sahip oldu ve Bitcoin ve diğer kripto para birimleri kurumlar için ideal bir alternatif olarak kaldı. 

2022 yılının başında bu zamana dek kriptoya giriş yapacak büyük profilli şirketlerden bazılarına, bir kripto fonu için 560 dolar toplayan Bain Capital ve yine bir kripto fonu için 1 milyar dolar toplayan Pantera Capital'i örnek gösterebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.