Bitcoin, işlem hacminde Apple'ı ikiye katladı!

Bitcoin, ayı piyasasına rağmen Apple'dan 2 kat daha yüksek 30 günlük işlem hacmi kaydetti.

Bitcoin, işlem hacminde Apple'ı ikiye katladı!

Bitcoin ( BTC ) olgunlaştıkça, dijital varlık, ticaret hacmi gibi metrikler göz önüne alındığında bazı geleneksel finansal varlık sınıflarına potansiyel bir alternatif olarak görülüyor. Son aylarda hem hisse senetleri hem de kripto para birimleri için önemli dalgalanmalara rağmen, Bitcoin son 30 gün içinde Apple'ın en az iki katı işlem hacmi kaydetti.

Bitcoin, işlem hacminde Apple'ı ikiye katladı!

Finans analizleri ile bilinen Finbold tarafından edinilen verilere göre, Apple'ın 22 Temmuz'da sona eren 30 gün boyunca günlük ortalama işlem hacmi 11,6 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Veriler, YCharts verilerine göre hisse senedinin günlük hisse/seans hacmi 79.92 milyon ve 30 günlük dönemde AAPL'nin ortalama fiyatı olan 145.64$'a dayanmaktadır.

Bitcoin, işlem hacminde Apple'ı ikiye katladı! - Resim : 1

AAPL 30 günlük ortalama hacim. Kaynak: Ycharts.

Başka yerlerdeki verilere göre ise, CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin'in 30 günlük ortalama günlük işlem hacmi 27,7 milyar dolardı. Bu nedenle Bitcoin, sürekli bir ayı piyasası yaşamasına rağmen Apple'dan en az 2,3 kat daha fazla işlem hacmi kaydetti.

Bitcoin'de büyük düzeltme

Bitcoin, son aylarda önemli bir satıştan geçen kripto para birimine rağmen Apple'a kıyasla etkileyici bir hacmi korumayı başardı. Örneğin, 30 günlük dönem, Bitcoin'in -%56 getiri ile on yıl içinde  en kötü üç aylık performansını kaydettiği 2022'nin ikinci çeyreğine kısmen denk geldi.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.