Bitcoin, piyasa değeri ile Tesla'yı geride bıraktı

Bitcoin, bir hafta içinde BTC piyasa değerine 40 milyar dolar akarken Tesla'yı geride bıraktı!

Bitcoin, piyasa değeri ile Tesla'yı geride bıraktı

Kripto para piyasasının çoğunluğu, zorlu bir 2022'nin ardından yeniden yeşil bölgede ve Bitcoin'in ( BTC ) piyasa değeri, Tesla dahil olmak üzere borsadaki bazı büyük varlıkları çoktan geride bıraktı.

Bitcoin, piyasa değeri ile Tesla'yı geride bıraktı

23 Ocak'ta alınan CompaniesMarketCap verilerine göre, Bitcoin'in piyasa değeri 440,55 milyar doları aşarken, iş adamı Elon Musk tarafından yönetilen elektrikli araç (EV) üreticisi Tesla'nın piyasa değeri 421,30 milyar doları buldu.

Bitcoin, piyasa değeri ile Tesla'yı geride bıraktı - Resim : 1

Bitcoin'in piyasa değeri Tesla'nınkinden daha yüksek. Kaynak: Şirketler Pazar Değeri

Gerçekten de, amiral gemisi merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığı, 2023'te yenilenen kripto iyimserliği dalgalarının üzerinde ilerliyor ve küresel kripto piyasası değeri 1 trilyon doları geri kazanırken, piyasa değerine tek bir haftada 39,02 milyar dolar ekledi.

Bitcoin fiyat analizi

Yazım zamanında, Bitcoin 22.887$'dan el değiştiriyor; bu, grafiklerin gösterdiği gibi, gün içinde %0,55, bir önceki haftaya göre %9,71 ve son 30 gün içinde %35,89'a kadar bir artışı temsil ediyor.

Bitcoin, piyasa değeri ile Tesla'yı geride bıraktı - Resim : 2

Bitcoin 30 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Kripto izleme platformu CoinMarketCap'te 23 Ocak'ta erişilen en son verilere göre, mevcut piyasa değeri ile Bitcoin, bu göstergeye göre tüm kripto para birimleri listesinin başında yer alıyor ve onu Ethereum ( ETH ) izliyor.

Tesla'nın mücadeleleri

Öte yandan, otomotiv sektörünü etkileyen artan maliyetler ve tedarik zinciri kesintileri ile uğraşan Tesla, 2022'de 1,3 milyon adetlik rekor bir rekor teslim etmesine rağmen hisse fiyatının önemli bir kısmını kaybederek Modelinin fiyatlarını düşürmeye zorladı.

Bu arada, Cardano ( ADA ) ağında oluşturulan ilk EV projesi olan eTukTuk, gelecekteki bir rakip olabilir ve Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'nda (WEF) duyurulduğu üzere Sri Lanka'da konuşlandırması başlayacak. EV üreticilerinin blockchain ve kripto endüstrisine olan ilgisi.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.