Güncel

Bitcoin satış baskısı azalıyor mu?

BTC borsaları mevduatları 2 yılın en düşük seviyesini vurdukça Bitcoin satış baskısı azalıyor!

Bitcoin satış baskısı azalıyor mu?

Devam eden kripto piyasası oynaklığı, yatırımcıları düşüş ortamında manevra yapmak için farklı yaklaşımlar benimsemeye itti. Örneğin, yatırımcılar Bitcoin'lerini ( BTC ) HODL'yi seçerek gelecekte olası bir piyasa rallisini bekliyor gibi görünüyor.

Bitcoin satış baskısı azalıyor mu?

Kripto analitik platformu Glassnode'un verilerine göre, 25 Ağustos itibariyle, Bitcoin'in yedi günlük hareketli ortalamanın altındaki kripto para borsası mevduatları iki yılın en düşük seviyesi olan 1.921 BTC'ye ulaşmak için daha da düştü.

Bitcoin satış baskısı azalıyor mu? - Resim : 1

Bitcoin döviz mevduatları. Kaynak: Glassnode

Döviz mevduatlarındaki son düşüş, Bitcoin'in 20.000 doların altında düzeltme tehdidiyle karşı karşıya kalmasıyla geldi. Basın saatine göre, varlık son 24 saatte %1'den daha az minimum kazançla 21.600$'dan işlem görüyordu.

Kayıptaki adresler aylık en yüksek seviyeye ulaştı

Sonuç olarak, çoğu adresin kayıp kaydettiği bir zamanda yatırımcıların piyasaya olan güveni de azalmış gibi görünüyor. Glassnode verileri ayrıca, yedi günlük hareketli ortalamada kayıp olan Bitcoin adreslerinin sayısının da 25 Ağustos itibariyle bir ayın en yüksek seviyesi olan 18.047.967.768'e ulaştığını gösteriyor.

Bitcoin satış baskısı azalıyor mu? - Resim : 2

Bitcoin adresleri kayıp. Kaynak: Glassnode

Bitcoin'in değerindeki düşüş, amiral gemisi kripto para biriminin seviyeyi kısaca test ettikten sonra kritik 25.000 doları geçememesinin ardından geliyor. Satışlar, esas olarak Federal Rezerv'in yükselen enflasyonu frenlemek için devam eden sıkılaştırma önlemlerine bağlanıyor. 

Zorlu bir ilk yılın ardından, Bitcoin ve genel kripto piyasası, Temmuz faiz oranı artışlarına olumlu tepki verdi. Yine de varlık, Fed'in son kararının ardından aynı şeyi tekrarlayamadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.