Güncel

Bitcoin, Şubat 2023'te iyi bir alım mı?

Bitcoin, Şubat 2023'te iyi bir alım mı? Uzmanların Bitcoin fiyat analizine gelin birlikte göz atalım.

Bitcoin, Şubat 2023'te iyi bir alım mı?

Bitcoin'in ( BTC ) fiyatı Ocak ayında neredeyse %40 arttı ve şu anda tarihsel sonuçlar gelecekteki performansın herhangi bir göstergesiyse önemli bir yeni zirve yapacak konumda. Bitcoin'in en son yükselişi, 2019'un ortasında meydana gelen yükseliş canlanmasına benziyor.

Bitcoin, Şubat 2023'te iyi bir alım mı?

O sıralarda, ABD Federal Rezervi dört yıl önce sıkılaştırma pedalını gevşetti ve fiyatın neredeyse %250 arttığını gören Bitcoin'in yükselen boğa canlanmasına yol açtı.

Geri tepme, Fed'in kripto para birimleri de dahil olmak üzere riskli varlıkları alt üst eden likidite sıkılaştırma döngüsünün sonuna yaklaşmasıyla ve ayıda uzun süreli bir konsolidasyon aşamasına girmeden önce BTC fiyatında %68'lik düşüşe neden olan bir yıl süren düşüşün ardından geliyor . piyasanın derinlikleri yaklaşık 18.000 $ seviyesinde.

Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin şu anda geçen haftaya göre %9.54 artışla 22.970 dolardan el değiştiriyor ve toplam piyasa değeri 442 milyar dolar.

Bitcoin, Şubat 2023'te iyi bir alım mı? - Resim : 1

Bitcoin 1 haftalık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

26 Ocak'ta, Twitter hesabı Thescalpingpro'yu kullanan bir kripto para tüccarı ve analisti, dijital varlığın ileride ağır bir dirençle karşılaşmasına rağmen,  Bitcoin'in 28.000 dolara ulaşma olasılığının geçerli olduğunu belirtti.

Analist, Bitcoin ayılarının son sıçramadan sonra hala şokta olduğunu ve kripto para birimini açığa satmaya devam edeceğini söyledi. Ancak bu bölgeyi aşmanın Bitcoin'in 28.100 dolara çıkmasına neden olacağını düşündüğü için 23.500 dolar ile 24.500 dolar arasındaki aralığın yakından izlenmeye devam edilmesi gerektiğini vurguladı.

Finbold tarafından hazırlanan bir rapora göre varlık, yükseliş golden cross modelini tamamlamak üzere olduğu bir konumda . Bu model bağlamında, Bitcoin'in 50 günlük hareketli ortalaması (MA), 200 günlük MA'sını geçmeye çok yakın.

Bununla birlikte, analistlerin, Bitcoin'in bir haftalık grafikte potansiyel olarak bazı düşüş hareketlerine işaret eden ilk kez bir ölüm kesişimine baktığına da işaret ettiğine dikkat edilmelidir.

Goldman Sachs, Bitcoin'i 2023'ün en iyi performans gösteren varlığı olarak sıraladı

Banka devi Goldman Sachs (NYSE: GS ), kripto para birimi sektörünün 2022'de birçok iflas ve dolandırıcılık soruşturması da dahil olmak üzere çok büyük kayıplarla karşı karşıya  kalmasına rağmen, Bitcoin'i 2023'te dünyanın en iyi performans gösteren varlığı olarak adlandırdı.

Geçmişte Bitcoin'in açık sözlü bir rakibi olan Goldman Sachs, 2018'in ilk yarısını kapsayan bir raporda Bitcoin'in S&P 500, altın, gayrimenkul ve Nasdaq 100 gibi diğer varlık sınıflarından daha iyi performans gösterdiğini itiraf etti.

BTC, MSCI gelişen piyasalar endeksi, MSCI gelişmiş piyasalar, enerji, bilgi  teknolojisi  (IT),  finans, 10 yıllık ABD Hazinesi, sağlık hizmetleri, kamu hizmetleri, malzemeler, ham petrol, temel tüketici ürünleri ve daha pek çok şeyden daha iyi performans gösterdi ve bu da onu kesinlikle görülmeye değer kılıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.