Güncel

Samsung LG'yi bir kulvarda daha saf dışı bıraktı

Teknoloji dünyasının en önemli şirketlerinden biri olan ve özellikle akıllı televizyon sektörünün lider isimlerinden biri olan LG, oldukça ilginç bir hamle ile gündeme geldi.

Samsung LG'yi bir kulvarda daha saf dışı bıraktı

LG, gerek ülkemizde gerekse de dünya genelinde oldukça popüler bir marka. Uzun bir süre akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri konumda olan LG, ilk katlanabilir akıllı telefon modelini tanıtacağını söylediği tarihten 3 ay sonra akıllı telefon sektöründen çekildiğini ilan ederek bir anda teknoloji dünyasının 1 numaralı gündem maddesi halini almıştı.

Tabi aradan geçen zaman, LG’nin bir zamanlar akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri olduğu gerçeğini bile unutturdu. Marka şimdilerde daha çok akıllı televizyon başta olmak üzere pek çok beyaz eşya modeliyle gündeme geliyor. Ancak Güney Koreli teknoloji devi, uzun zamandır hemşerisi Samsung ile giriştiği ekran çözünürlüğü konusunda havlu atmışa benziyor.

Samsung LG'yi bir kulvarda daha saf dışı bıraktı

Son olarak Samsung tarafından üretilen 98 inç büyüklüğünde 8K çözünürlüğünde QLED TV’ye karşılık, 97 inç büyüklüğünde 8K çözünürlüğünde OLED ekran televizyon modeliyle karşılık vereceği iddia edilen LG, bu fikrinden vazgeçmiş gibi görünüyor.

Şirketin üst düzey yöneticilerinden biri tarafından yapılan açıklamaya göre, LG beklenildiği gibi CES 2023’te bu türden bir cihaz tanıtmayacak. 8K çözünürlüğün çok anlamlı olmadığını belirten yönetici, şirketin bu verimsiz alan yerine enerjisini daha verimli alanlara kaydıracağını ifade etti. Tabi tüm bu açıklamalara rağmen, sektör temsilcilerinin LG’nin Samsung ile olan rekabette yenilen taraf olarak gördüğünü ve bunun bir nevi havlu atmak olarak değerlendirdiklerini belirtelim.

Yorumlar
Tolga Kızılkaya
Samsung yıllardır OLED panellerin QLED panellerden kötü olduğunu söyleyip rakibi LG'yi saf dışı bırakmaya çalışırken el altından LG ile 1.5 milyon adetlik OLED panel anlaşması yapması kimin kimi saf dışı bıraktığının kanıtıdır diyebilir miyiz?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.