Güncel

Bitcoin uçacak! Tesla Bitcoin'de 1.5 milyar dolar satın aldı!

Bitcoin pazarını yakından takip eden Elon Musk, çılgınca bir hamle yaptı. Tesla Bitcoin'de tam 1.5 milyar dolar satın aldı. Bitcoin yakında uçacak.

Bitcoin uçacak! Tesla Bitcoin'de 1.5 milyar dolar satın aldı!

Tesla, bugün popüler kripto para birimi olan Bitcoin'de 1.5 milyar dolar satın aldığını açıkladı. Ayrıca Tesla bu hamlesinden sonra Tesla otomobillerini kullanıcılarının Bitcoin ile alabileceğini de açıkladı.

Henüz Bitcoin'in resmi olarak denetlenmesi mümkün olmadığından yasal sorunları da beraberinde getiriyor. Tesla'nın bu sorunları nasıl çözeceği bilinmiyor.

Bitcoin fiyatı bu haberden sonra anında yaklaşık yüzde 7 artarak 40.000 doların üzerine çıktı. Tesla daha önce kripto para birimine ilgi duyduğunu açıklamıştı. Ancak bu kadar büyük bir madeni para bloğu satın almak piyasanın dengelerini bozacak gibi görünüyor.

Bitcoin uçacak! Tesla Bitcoin'de 1.5 milyar dolar satın aldı! - Resim : 1

Tesla bu yılın başlarında yeterli işletme likiditesini sürdürmek için gerekli olmayan nakit getirisini daha da çeşitlendirmek ve maksimize etmek için daha fazla esneklik sağlamak için finansmanını güncellediğini belirtmişti. Bu güncellemenin Bitcoin üzerine olacağı kimse tarafından tahmin edilemiyordu.

Tesla CEO'su Elon Musk, Dogecoin adlı kripto para birimi şakasını pompalayarak son günlerde piyasayı hareketlendirmişti. Ancak bunlar söylemden ibaretti. Şimdi Elon Musk'ın bu denli büyük yatırım yapması kripto paralara olan bakışı değiştirecek gibi görünüyor.

Tesla, kripto para birimi olarak Bitcoin'i seçti. Bu seçim blok zincirinin dünyanın en iyi bilineni olarak daha da güçlendirilmesine yardımcı olacak. Ayrıca Tesla'nın gelecekte Bitcoin cinsinden işlemleri kabul edecek olması, Bitcoin'in hem değeri hem de değişim hacmini korumasına yardımcı olabilir. 

Kripto para birimlerinin geleceğin para birimi olacağı söyleniyordu. Tesla'nın bu hamlesi ile artık ilk somut adım atıldı diyebiliriz.

Yorumlar
💎G@kko💎
Abem İphone candır taklitlerimden sakının
Cevapla
💎G@kko💎
Yorum bahan ait del abem
Maya
Bitcoin ucacak diyorsunuz. Yatirim tavsiyesi resmen. Girersem ucmazsa zarar edersem nolcak? Demeyin boyle seyler. Insanlari gaza getirmeyin.!
Cevapla
Tarık
Sayın yorum yazan arkadaş isim vermiyorum Ne kadar boş muhabbet yapıyorsun
Cevapla
💎G@kko💎
Taklitlerimden sakının abem iphone candır ❤️❤️
Cevapla
💎G@kko💎
Abem sana para candır bütün paranızı bitcoine yatın abem benden söylemesi
Cevapla
💎G@kko💎
Yorum bahan ait del abem taklit ezdiler beni dikkate almayın
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.