Güncel

Boş baklavadan sonra şimdi de boş dürüm dönemi başladı! Sadece 10 TL

Türkiye'de yaşanan enflasyon her sektörü kötü şekilde etkiledi. Geçtiğimiz günlerde boş baklava görmüştük şimdi de boş dürüm satılmaya başlandı. İşte detaylar.

Boş baklavadan sonra şimdi de boş dürüm dönemi başladı! Sadece 10 TL

Dünya genelinde artan enflasyon kendini hiperenflasyona çevirmiş durumda. Hal böyle olunca da her sektörde fiyatlar uçuyor. Artık restoran ve cafelerde yemek yemek için asgari ücretin bir kısmının ayrılması gereken bir noktaya geldik. Esnaf da bu durumla baş etmek için kendi yöntemlerini buluyor. Bu yöntemlerden biri de boş dürüm satmak.

Boş baklavadan sonra şimdi de boş dürüm dönemi başladı! Sadece 10 TL

Bugün yapılan bir paylaşımla boş dürüm satışının başlaması tüm sosyal medya kullanıcılarının dikkatini üzerine topladı. Daha önce boş baklava satışının görmüştük ancak artık artan un ve et fiyatı yüzünden boş dürüm ile de karşılaştık.

Üniversite ve lise öğrencilerinin okul çıkışında yediği dürümler artık öğrenci işi olmaktan çıkmış durumda. Hal böyle olunca da alternatif çözümler gündeme geliyor. Boş dürüm de tam olarak burda karşımıza çıkıyor. İşin aslı şu anda ürününü satamayan, zararını karşılayamayan ve parasıyla bir dürüm dahi alamayan herkes mağdur durumda. Bu da, durum ne kadar gülünç olsa da aslında acınacak halde olduğumuzun göstergesi.

Dünya genelinde koronavirüs ile başlayan kıtlık tüm ulusları zora sokmuş durumda. Üstüne bir de Rusya Ukrayna savaşı eklenince iş içinden çıkılmaz bir hale geldi diyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.