Güncel

Bu da oldu! Dünyanın ilk kel festivali düzenlenecek!

New York, saçı olmayan kişilerin buluşacağı bir 'Kel Festivali'ne ev sahipliği yapacak. İşte detaylar.

Bu da oldu! Dünyanın ilk kel festivali düzenlenecek!

Gün geçmiyor ki internette değişik bir habere denk gelmeyelim. Bu sefer geniş çapta bir etkinlik haberi gündeme oturdu. New York'ta saçı olmayan insanlara yönelik bir festival gerçekleştirilecek. Festivale dünyaca ünlü şarkıcı Pitbull'un taklidi yarışması yapılacak. 

Bald Fest (Kel Festivali) 13 Eylül'de New York'ta gerçekleştirilecek. Festival Brooklyn'in efsanevi yeraltı kulübü Rubulad'da gerçekleşecek. Festivali sahne adı Kosha Dillz olan rapçi Rami Matan Even-Esh organize etmiş. Rapçi, The New York Post'a verdiği ifadede etkinliliğin herkese açık olduğu belirtti. "Saçları dökülenler, azalanlar, keller, saçkıranlılar ve kellere yönelik işletme sahipleri" festivalin esas konukları olacak.

Dünya'nın ilk kel festivali 13 Eylül'de düzenlenecek

Bu da oldu! Dünyanın ilk kel festivali düzenlenecek! - Resim : 1

Festivale katılacak olan isimler arasında bir Instagram fenomeni de yer alıyor. Fenomen Nicholas Heller, The New York Post'a verdiği bir demeçte "Bütün bu işlere yeniyim. Kafamı tıraş ettim. Saçlarım dökülüyordu" ifadelerini kullandı. "Belki de bu, kelliği kabullenip şapka kullanmayı bir süre bırakma fırsatımdır." Biletler kişi başına 18 dolar (150 TL) olacak. Ancak ufak bir detay var. Saçınızı festivalde traş ederseniz giriş ücretsiz olacak. Festivalden elde edilen bütük kazanç Haiti'ye gönderilecek.

Koronavirüs salgınının devam ettiği dönemde festival ne kadar mantıklı bir hareket olur bilinmez. Zira Delta varyantı Amerika'da da oldukça hızlı bir şekilde yayılıyor. Pandeminin hayatımızda olmasına alıştık ancak salgın aslında devam ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.