Güncel

Yeni sızıntı: Redmi IP68 sertifikası ve 120W hızlı şarj!

Redmi yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Firma bu telefonda ilkleri kullanabilir.

Yeni sızıntı: Redmi IP68 sertifikası ve 120W hızlı şarj!

Çinli akıllı telefon firması Redmi, aynı anda birkaç akıllı telefon üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. En son gelen bilgilere göre, IP68 sertifikasına sahip olacak olan Redmi markalı telefon, firmanın ilk suya dayanıklı akıllı telefonu olacak.

Ayrıca telefon 120 watt hızlı şarjı da destekleyecek. Bu model öncelikle Çin pazarına yönelik olacak, daha sonra ise global olarak piyasaya sunulacak.

Ana silah suya dayanıklılık olacak!

Geçtiğimiz günlerde 6,7 inç OLED ekrana ve Snapdragon 870 işlemciye sahip olması gereken Redmi markalı akıllı telefon hakkında sızıntılar yayılmıştı. Önümüzdeki yıl açıklanması beklenen telefon hakkında Digital Chat Station sızıntılarına devam ediyor.

Redmi bu telefonda, IP68 sertifikası kullandığı su geçirmezlik özelliği olan ilk cihazı olmuş olacak. Ayrıca bir çift stereo hoparlör ile birlikte akıllı telefon Xiaomi MIX 4'de gördüğümüz 120 watt'a kadar hızlı şarj desteği sunulacak.

Bu akıllı telefonun adı henüz belli değil ama hakkında söylentiler dolaşıyor. Bir kısım kaynaklar Redmi K40 Ultra adı ile gelebileceğini düşünüyor. Ama başka isimler de olabilir.

Redmi K50

Temmuz ayının ortalarında, Redmi CEO'su Lu Weibing, şirketin çok çalıştığı bir K50 serisinin gelebileceğini iddia etti. Telefon hakkında sızıntı yapan kaynaklar, Çin yeni yılı'ndan önce, yani 1 Şubat 2022'den önce gelebileceğini açıkladı.

Birçok kullanıcı için kablosuz şarj özelliği de belki bu modelde gelebilir. Kesinlikle Redmi K50 serisi, orta sınıf akıllı telefonlarda rekabeti arttırıyor. Ancak bu kulvarda POCO, Realme ve hatta OnePlus gibi başarılı markalar da var.

Böyle bir akıllı telefon hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.