Bill Gates Türkiye'de otel sahibi oluyor!

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Suudi Arabistan Prensi Talal'a ait olan otellerin hisselerinin yarısını satın aldı.

Bill Gates Türkiye'de otel sahibi oluyor!

Bill Gates bu sefer bambaşka bir konuyla gündemde. Bill Gates’in sahibi olduğu yatırım şirketi Cascade Investment, otel hisseleri satın alıyor. Microsoft'un kurucusu Gates, böylece Türkiye'de de hizmet veren otel zincirinin hissedarlarından oldu. Bill Gates yapılan anlaşmayla söz konusu otellerin kontrol hisselerini ele geçirdi.

Suudi Arabistan Prensi Talal’a ait olan Four Seasons otellerinin kontrol hissesi artık Microsoft kurucusu Bill Gates'te. Otel yönetimi tarafından kamuoyuna bir açıklama da yapıldı. Yapılan açıklamada Gates’in şirketinin bu anlaşma için 2.21 milyar dolar ödeyeceği vurgulandı. İddialara göre ödeme tamamen nakit olarak yapılacak. Bill Gates'in sahibi olduğu yatırım şirketi Cascade Invesment otel zincirinin kontrolünü tamamen eline geçirdi diyebiliriz.

Bill Gates, Türkiye'de faaliyet gösteren bir otel zincirinin hisse sahibi oldu

Bill Gates Türkiye'de otel sahibi oluyor! - Resim : 1

Yapılan anlaşmaya göre artık hisse çoğunluğu Bill Gates'in üzerine olacak. Prens Talal'ın hisselerinin %23.75'i Bill Gates tarafından satın alındı. Böylece otel grubunun %71.25'ine Bill Gates sahip olacak. Microsoft'un sahibi artık otel zincirinde de  çoğunluk hisse sahibi olacak.

Four Seasons dünya çapında bilinen bir otel. 47 ülkede 118 şubesi olan otel zinciri ülkemizde de hizmet veriyor. İstanbul'da iki şubesi olan otel zincirinin bit şubesi Sultanahmet'te iken diğer şubesi Beşiktaş'ta yer alıyor. Siz Bill Gates'in giriş yaptığı otel sektörü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.