Güncel

Bu da oldu! TikTok sonunda YouTube'u geride bıraktı!

Yeni bir rapora göre, Birleşik Krallık ve ABD'deki mobil uygulama kullanıcıları YouTube'dan daha fazla TikTok'ta vakit geçiriyor.

Bu da oldu! TikTok sonunda YouTube'u geride bıraktı!

TikTok, Youtube'u geride bıraktı! Zira sadece youtube değil, uygulama izleme firması App Annie'den elde edilen veriler, TikTok için diğer tüm uygulamalarda kullanıcı başına harcanan ortalama sürenin daha yüksek olduğunu ve yüksek düzeyde katılım olduğunu gösteriyor.

TikTok, ABD ve İngiltere'de ortalama izlenme süresi ile YouTube'u geride bıraktı!

Bilindiği üzere Youtube, dünyanın en çok video izlediği, bu anlamda en uzun süre geçirilen platform. 200 milyondan fazla abonesi bulunan Netflix dahi bu izlenme süresine yaklaşabilmiş değil. Hala da öyle, YouTube toplamda çok daha fazla kullanıcıya sahip olduğu için, harcanan toplam süre açısından en üst sırada yer almaktadır.

Ancak uygulama izleme firması App Annie'den elde edilen veriler, bu değerlendirmenin kullanıcı başına yapıldığı taktirde, TikTok'un Youtube'u geride bıraktığını gösteriyor. Zira uygulama pazarının analizinde uzmanlaşmış olan App Annie'nin verilerini incelediğimizde, kullanıcı başına harcanan ortalama sürenin, sadece Youtube değil, tüm uygulamalardan daha yüksek olduğunu ve TikTok'a daha yüksek düzeyde katılım olduğunu görüyoruz.

Bu da oldu! TikTok sonunda YouTube'u geride bıraktı! - Resim : 1

Google'ın sahip olduğu video devinin aylık tahmini iki milyar kullanıcısı varken, TikTok'un en son halka açık rakamları 2020'nin ortalarında yaklaşık 700 milyon olduğunu öne sürdü.

Ancak belirtmekte fayda var; raporundaki "harcanan zaman" metriği yalnızca Android telefonları hesaba katıyor! Buna ek olarak yerel olarak Douyin olarak bilinen TikTok'un verileri dikkate alınırken, Çin'i verileri dikkate alınmadı.

İngiltere'de ise TikTok'un Haziran 2020'den beri YouTube'u geride bıraktığı ve o zamandan beri liderliğini sürdürdüğü biliniyor. Bu yıl aynı şekilde ABD'de de TikTok'un YouTube'u geride bıraktığı bir sır değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.