Güncel

Bu defilede mankenler robot!

Kahramanmaraş'ta, 3'üncü Uluslararası Tekstil Zirvesi kapsamında gerçekleşen defilede mankenler yerine robotlar kullanıldı. İşte detaylar!

Bu defilede mankenler robot!

Kahramanmaraş'ta, 3'üncü Uluslararası Tekstil Zirvesi kapsamında gerçekleşen 'Gelenekten Geleceğe' konulu Sim Sırma Defilesi'nde ünlü mankenlerin yanı sıra, Türkiye'de ilk defa robotlar da podyumda yürüdü.

Kentteki bir otelde düzenlenen defileye; Kahramanmaraş Vali Yardımcı Bayram Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı, Mehmet Fatih Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun, milletvekilleri ve davetliler katıldı.

Kahramanmaraş adına önemli organizasyonlar gerçekleştirdiklerini ifade eden Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zabun, şu ifadeleri kullandı: 

Bu defilede mankenler robot!

"Sim sırma ile başlayan tekstil serüveninin baş döndüren hikayesini hep birlikte izleyeceğiz. Bu hafta, şehrimiz adına çok önemli iki büyük organizasyonu gerçekleştirmiş olduk.

Pamuktan hazır giyime kadar, global tekstil sektörünün en stratejik merkezlerinden birisi olan Kahramanmaraş'ta, bu akşam galasını yaptığımız Uluslararası Tekstil Zirvesi ve Uluslararası Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarımız, bu alanda dünya teknoloji devlerinin katılımına sahne oldu.

Kahramanmaraş'ın sektördeki küresel marka gücünü bir kez daha gözler önüne serdi. Kahramanmaraş bundan sonra, üretim için sergilediği performansı, moda tasarımları, fuar ve sempozyum kültürüyle çok daha yükseğe çıkaracak ve dünya tekstil kenti olarak geleceğe koşmaya devam edecektir" 

Yorumlar
Deniz
İlerde sonumuzu getirmek diye korkuyorum... Dizel araçlar gibi bir zamanlar at bisliyinin önüne geçmek için uretilmislerdi
Cevapla
Deniz
İlerde sonumuzu getirmek diye korkuyorum... Dizel araçlar gibi bir zamanlar at bisliyinin önüne geçmek için uretilmislerdi
Cevapla
yakup
robotlar ilerde evlerimizde hizmet ve daha da fazlasını yapacaklar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.