Samsung yolsuzluk suçlaması ile karşı karşıya!

Samsung'un aleyhine, Güney Kore'de soruşturma açıldı. İşte detaylar!

Samsung yolsuzluk suçlaması ile karşı karşıya!

Teknoloji devi Samsung, her ne kadar teknoloji dünyası içerisinde önemli bir yere sahip olsa da çalışanlar arasında pek hoş karşılanan bir firma değil ne yazık ki. Şimdi ise firma oldukça ciddi suçlamalar ile karşı karşıya.

Samsung'un aleyhine, Güney Kore'de soruşturma açıldı. Lee Sang-Hoon, İşçi Sendikası'nın şikayetleri üzerine araştırma yürüten Savcılar Kurulu'nun eylemlerini sabote etmekle suçlanıyor. Sadece Lee Sang-Hoon'da değil, Hoon'un yanı sıra, ona destek olan 27 farklı şirketin yöneticileri de suçlamalarla karşı karşıya.

Bahsi geçen şirketlerin çoğu Güney Kore'de yer alıyor. Birkaç firma ise Amerika, Batı Avrupa ve Çin'de konumlanmış durumda. 

Samsung ciddi suçlamalar ile karşı karşıya!

Samsung yolsuzluk suçlaması ile karşı karşıya! - Resim : 1

Güney Kore yönetimi, 2013 yılında yürürlüğe koyduğu kanunla, şirketlerin sendika faaliyetlerine sekte vurmasını engellemişti. Ancak bu kanunu umursamayan pek çok şirket mevcut. Bunlardan biri de Samsung.

28 şüphelinin arasında Samsung'un diğer bir üst düzey yöneticisi Jay Y. Lee de yer alıyor. Bilindiği üzere Jay Y.Lee "yolsuzluk davası" nedeniyle hapis cezasına çarptırılmış ve kısa süre önce tahliye edilmişti. Samsung yöneticilerinden bazıları ise yolsuzluk ve rüşvet suçlamalarıyla kendilerini mahkeme salonunda buluyorlar.