Bu fiyata telefon kalmadı! İşte Samsung Galaxy A21 Simple

Samsung giriş segmentine hitap eden akıllı telefon modeli Galaxy A21 Simple SCV49'u tanıttı. Özellik ve fiyat bilgilerine yazımızın devamından göz atalım.

Bu fiyata telefon kalmadı! İşte Samsung Galaxy A21 Simple

Samsung’un giriş seviye özelliklere sahip, uygun fiyatlı akıllı telefon modeli Galaxy A21 Simple SCV49 tanıtıldı. Model, Japonya operatörleri için hazırlanmış bütçe dostu bir telefon. Haberimizin devamından detaylı olarak inceleyelim.

Samsung Galaxy A21 Simple tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri!

Samsung, Japonya operatörleri için hazırlanmış olduğu, giriş seviyesi özelliklere sahip, bütçe dostu akıllı telefon modeli Galaxy A21 Simple SCV49'u tanıttı. Giriş seviyesi diyoruz, zira model eski bir işlemci, düşük çözünürlüklü kamera sensörleri, düşük kapasiteli bataryaya sahip. Ayrıca kutu içerisinden de bir adaptör bulunmadığını belirtelim.

Her ne kadar model A21 ismini taşıyor olsa da, cihazın Galaxy A21 serisi ile pek bir ilgisinin bulunmadığını belirtelim. Zira modelin birçok özelliğinin A21 serisinde yer alan diğer modeller ile rekabet etmenin oldukça gerisinde kalıyor.

Telefonun özelliklerinden bahsedecek olursak, öncelikle modelin  HD+ çözünürlüğünde 5,8 inçlik bir ekrana sahip olduğunu görmekteyiz. Bu ekran ise damla çentik tasarıma sahip.

Bu fiyata telefon kalmadı! İşte Samsung Galaxy A21 Simple - Resim : 1

Cihazın arka kısımda 13MP çözünürlüğünde, ön kısımda ise 5MP çözünürlüğünde kamera bulunuyor. Ayrıca telefon enteresan olarak radyo alıcısına sahip. Ancak radyonun bataryayı hızlı tükettiğini ve zaten artık birçok kaliteli radyo uygulamasının bulunduğunu düşünürsek oldukça gereksiz olduğunu söyleyebiliriz.

Model 3GB RAM ile 64GB depolama kapasitesi barındırıyor. Modelin 2 adet Cortex-76 ve 6 adet Cortex-A55 çekirdeğinden oluşan 14 nm üretim sürecinde yer alan Exynos 7884B işlemcisine sahip olduğunu da ayrıca belirtelim. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, kutudan adaptör çıkmıyor. Adaptör demişken, cihazın 3600mAh kapasiteli bataryaya sahip olduğunu, ancak hızlı şarj desteği içermediğini belirtelim.

Japonya'da Eylül ayında piyasaya sürülecek olan model, 200$ fiyat etiketine sahip.  Bu fiyat ülkemizde vergiler hariç 1670 TL ediyor. Ancak modelin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı şu an için bilinmiyor.