Güncel

Bu Netflix belgeselini kaçırmayın! Anne Frank

Okurlarımız için müthiş bir içerik önerimiz var. Özellikle de tarihsel olaylar ilginizi çekiyorsa bu Netflix belgeselini kaçırmayın.

Bu Netflix belgeselini kaçırmayın! Anne Frank

Anne Frank: Yahudi katliamı zamanında ailesi ile ufacık bir evde 2 sene yaşamak zorunda kalan 14 yaşında bir kız çocuğu…

İnsanlığı derinden yaralayan, ırkçılığın, savaşın, katliamın binlerce can aldığı Nazi Rejiminin kuşkusuz en yürek burkan hikayesinden bahsediyor belgesel. Birçok masum canın katledildiği Nazi Almanya’sından göç ederek, Hollanda’nın Amsterdam şehrine gelen Frank ailesinin 2 sene nasıl yaşam mücadelesi verdiğini izliyoruz.

Bu Netflix belgeselini kaçırmayın! Anne Frank

Asıl kahramanımız Anne Frank ise Frank ailesinin en küçük kızı. Hayalleri, heyecanları, umut ve beklentileri olan genç bir kızken savaşın acımasız gerçekleri ile yüzleşmek zorunda kalıyor.

Doğum gününde babasının hediye aldığı günlüğüne yaşadığı zorluk ve çaresizlikleri yazmaya başlıyor. Babasının Amsterdam’da çalıştığı ofisin üst katında gizli bir bölmede 2 sene boyunca ailesi ile saklanmak zorunda kalıyorlar. 2 sene boyunca her gün savaşın bittiğini, okula gittiğini, özgür olduğunu hayal eden Anne, maalesef henüz 14 yaşındayken ablası ile götürüldüğü nazi kampında öldürülüyor.

Gerçek bir yaşam hikayesini konu alan yapım, Anne’nin tuttuğu “Anne Frank’ın Hatıra Defteri’’ isimli günlüğün belgesel haline getirilmesi aslında. Hali hazırda Amsterdam da müze olarak her gün binlerce ziyaretçi alan evin her köşesinde, Anne’nin izleri duruyor. Odası, masası, afişleri... Her şey ilk gün ki gibi. Bir genç kızın ve ailesinin yaşamdan koparılış hikayesinin anlatıldığı yapım, aslında tüm insanlığa savaşın ve kötülüğün nelere mal olabileceğinin de bir kanıtı niteliğinde.

Netflix belgeselleri içinde bizce en anlamlısı ve en dokunaklısı olan Anne Frank belgeseli, mutlaka izlenmesi gereken içerikler listenizde olmalı.

“Çocukları yok ettiğinizde sonsuz olasılıkları yok etmiş olursunuz.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.