Güncel

Bu restoranda telefonunu kapatana %50 indirim var!

Akıllı telefonlar restoran kültürümüzü öldürüyor!


Kudüs’te ufak bir restoran işleten işletmeci ilginç bir uygulamaya imza attı. Son yıllarda rekabet odaklı fiyatların günden güne düştüğü akıllı telefonlar hayatımızın vazgeçilmezleri arasında olmaya devam ediyor. Haliyle insanlar herhangi bir yerde bir araya gelse bile telefonlarının esirliğinden kurtulamıyor, söz konusu bu yer bir restoran olup karın doyurulmak için gidilse bile.

1385550666_restaurant-smartphone.jpg

Ortaya çıkan görüntünün çok hoş olmadığını belirten işletmeci, ilginç bir uygulamaya başladı. Telefonlarını kapatıp yemek yemeye gelen müştelerilerine %50 indirim imkanı sunuyor. Yemek kültürünün yok olmaya başladığını belirten işletmeci zorla hiçbir şey yaptırılamayacağının farkına vararak bu tarz bir uygulamaya imza attığını belirtti. Jawdat Ibrahim adındaki işletmeci, şu günlerde telefonlarını kapatan veya uçak moduna getirenlere yüzde 50 indirim vadediyor. 

1385550723_3987581010267500174071999320551n.jpg
Böylesi bir teklifi gören müşteriler ise pek düşünmeden telefonlarını kapatma yoluna gidiyor ve bir süredir uygulanan sistemde Ibrahım telefon sorunundan bu şekilde kurtulabildiğini belirtti.

Sizce bu uygulama Türkiye'de de hayata geçirilmeli mi? Siz olsanız kapatır mıydınız? Kudüs'teki bu uygulama hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.