Güncel

Bu sefer Apple, Xiaomi'yi kopyaladı!

Apple, Xiaomi'nin tasarımınından "ilham" aldı. İşte şaşırtıcı paylaşım.

Bu sefer Apple, Xiaomi'yi kopyaladı!

Apple'ın Xiaomi'yi kopyaladığını duymak oldukça garip çünkü yıllardır durum tam tersiydi. Dün Apple, yaklaşan basın toplantısı için davet mektubunu paylaştı. Şirket, 18 Ekim Salı günü saat 10.00'da yeni bir ürün lansman konferansı düzenleyeceğini bildiren yeni bir poster yayınladı. Bu etkinliğin kahramanı yeni nesil MacBook Pro olacak. Ürün, beş yıl içinde ürün yelpazesinde en büyük gelişmeye sahip yepyeni bir tasarım ve güçlü dizüstü bilgisayar ürünü olacak.

Ancak duyuru afişinin yayınlanmasından sonra cihazdan çok afişe odaklanıldı. Apple'ın son posteri, daha önce Xiaomi'den gördüklerimizle aynı görünüyor. Apple'ın en son posteri, Xiaomi'nin posterinden bazı unsurları kesinlikle kopyalamış. İki posterin unsurları şaşırtıcı derecede birbirine benziyor ve her ikisi de benzer havai fişekler kullanıyor. Resmin konusunu vurgulamak için kullanılan ışığın dokusu da benzer şekilde tasarlanmış. Yani, tesadüf olduğu söylenemeyecek kadar fazla detay mevcut diyebiliriz.

Bu sefer Apple, Xiaomi'yi kopyaladı!

Henüz şirketler tarafından bir paylaşım yapılmadı. Yine de bu durum Apple için utanç verici bir gelişme. Elbette kimse Xiaomi'nin bu konuda bir şey söylemeye hakkı olduğunu düşünmüyor. Zira, Xiaomi'nin cihazlarının Apple'a nasıl benzediğini göz önünde bulundurulursa şirketin pek bir şey demeye hakkı yok. Ancak Apple'ın neden böyle bir taklide gittiği akıllarda soru işareti olarak kaldı. Bazı kullanıcılar, "Apple fikirlerini mi tüketti?" gibi sorular soruyor.

Yorumlar
Enzel
Hahah üsteki yoruma koptum
Cevapla
Ufuk
Xiaomi içeriği üreticez diye kastıkça kasıyosunuz, gözümüze gözümüze reklam organı olduğunuzu sokmayın bari araya farklı içerikler serpiştirin valla darlandık yeter ya, xiaominin afişini araklamışmış, tersten okuma yapınca, xiaomi hala apple dan teknoloji çalıyor anlamına geliyor bu, azıcık kafası çalışan editörler alın bari. xiaomiyle ilgili tek şikayetim sizsiniz.
Cevapla
Heydereli
Bu nedir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.