Güncel

Bu yarış Windows 8 için!

Dev üreticiler gelecek olan Windows 8 finalini şimdiden kıyasıya mücadele içinde bekliyorlar!

Bu yarış Windows 8 için!

Windows 8 aşama aşama hayatımıza girmeye devam ediyor. İlk gelek Developer sürümünden sonra şimdi karşımıza Consumer Preview yani kullanıcı önizleme sürümü sunulmuştu. Hatırlarsınız fazla olmadı sunulalı, yeni tüketici önizleme sürümü MWC 2012 ile Barselona'da sunulmuştu.

Yeni gelecek final sürümünü milyonlarca kullanıcı arasında dev elektronik üretici firmalar da bekliyor. Dünya'nın en iyi mobil cihaz üreticileri Windows 8'in final sürümüne şimdiden gözlerini diktiler bile. Tablet cihazlarında kullanmak için birbirleriyle kıyasıya bir mücadele çoktan başladı.

1332234238_windows-8-tablet.jpg

Bu ilginç yarışmada firmalar Windows 8'i kullanan tableti ilk olarak kendileri çıkartmak istiyor. Dünya'ın ilk Windows 8 kullanan tabletini üretmek isteyen firmalar şimdiden deli gibi yarışıyorlar denilebilir. Her ne kadar HP, Dell ve Asus Windows 8'li tabletlerini 2012 bitmeden piyasaya süreceklerini söylese de, diğer bir PC devi Lenovo onlara bu konuda fırsat sumayarak kendinin çıkaracağını iddaa ediyor...

İnternet anailstlerinden öğrendiğimiz bilgilere göre  Lenovo, piyasanın ilk "Windows 8'li tabletini" piyasaya sürmek için LENOVO çoktan hazır bile. Cihaz hakkında henüz bir bilgi yokken bilinen tek şeyin  Intel'in yonga setinin kullanılacağı. Hep birlikte yılın son 2 çeyreği içinde Windows 8'li ilk tableti kimin üreteceğini göreceğiz.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.