Güncel

Büyük iddia: 2023'te Bitcoin 9 bin dolara düşebilir!

2023'te altın parlarken Bitcoin 9 bin dolara düşebilir; İşte uzmanın söyledikleri!

Büyük iddia: 2023'te Bitcoin 9 bin dolara düşebilir!

Kripto para piyasasındaki çoğu varlık, FTX çöküşünün yan etkileriyle mücadele etmeye devam ederken, Bitcoin ( BTC ) ısrarla 16.600 dolarlık kritik direncin altında kalıyor ve bir ticaret uzmanı daha da düşebileceğine inanıyor.

Büyük iddia: 2023'te Bitcoin 9 bin dolara düşebilir!

InTheMoneyStocks.com'un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, Small Caps'ten Kerry Stevenson ile 26 Kasım'da yayınlanan bir röportajda, Bitcoin'in 2023'te 9.000 dolara düşebileceğini, ancak tokenin uzun vadeli performansı konusunda çok endişeli olmadığını söyledi.

Lehman Brothers'ın çöküşünden sonra S&P500'ün performansını gözlemleyen ve borsanın takip eden beş veya altı ayda yaklaşık %40-45 oranında düştüğünü kaydeden Soloway, aynı formülü kullanarak Bitcoin'in FTX'i takip eden aylarda 9.000 dolara düşebileceğini hesapladı.

Bununla birlikte, "uzun vadede Bitcoin'de olmak" istediğini kabul etti, bu yüzden daha fazla " hodl " yapacak veya açıkladığı gibi: "Buraya geldiğimizde, temelde biriktirdiğim şeyi zaten biriktirdim.''

Bunun gerekçesi ise şu:

“Eğer yanılıyorsam, burada Bitcoin olmadan oturmak istemiyorum, bu yüzden burada biraz satın almaya razıyım ve buradaki fikir şu ki, tam pozisyonumdaki ortalama dolar maliyetlerine göre, ben 9.000$'a çıkarsa riski de azaltırken, ticareti kaçırma riskini de azaltabiliyorum."

Pazar stratejisti, bu yolun "riski ayarlamanın ve yönetmenin bir yolu" olduğuna inanıyor ve bence çoğu insan için şu anda pozisyonlara girmenin gerçekten akıllıca bir yatırım kararı olduğunu düşünüyorum."

Bu arada Bitcoin, gün içinde %1,89 düşüşle ancak önceki yedi gün boyunca %0,32 artışla 16.225 $'dan el değiştiriyor. Yıl başından bu yana, amiral gemisi merkezi olmayan finans ( DeFi ) tokeninin fiyatı %65,38 kaybetti.

Büyük iddia: 2023'te Bitcoin 9 bin dolara düşebilir! - Resim : 1

Bitcoin yılbaşından bugüne (YTD) fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.