Güncel

Çin'deki sivil huzursuzluk Bitcoin'i 16.000 doların altına itebilir!

Bitcoin ( BTC ) boğaları, varlığın fiyatını 16.000 doların üzerinde sabitlemeyi başardı, ancak Çin'deki sivil huzursuzluk Bitcoin'i 16.000 doların altına itebilir!

Çin'deki sivil huzursuzluk Bitcoin'i 16.000 doların altına itebilir!

Bitcoin ( BTC ) boğaları, varlığın fiyatını 16.000 doların üzerinde sabitlemeyi başardı ve konsolidasyonunu seviye civarında genişletti. Özellikle, Bitcoin'in toparlanma beklentileri, Çin'deki koronavirüs kısıtlamaları protestoları tarafından durduruldu ve piyasada yeni bir kargaşaya neden oldu. 

Çin'deki sivil huzursuzluk Bitcoin'i 16.000 doların altına itebilir!

28 Kasım'da Kitco News analisti Jim Wyckoff, varlığın 16.000 doların altında olası bir düşüşe bakmasıyla Bitcoin ayılarının hala kısa vadeli bir teknik avantajı koruduğunu  belirtti.

“BC boğaları geçen hafta iki yılın en düşük seviyesini gördükten sonra fiyatları sabitlerken, boğalar hafta sonu Çin'deki iç huzursuzluğun ortasında BC fiyatlarının güvenli liman talebi görmemesi nedeniyle hayal kırıklığına uğradı. BC ayıları genel olarak kısa vadeli bir teknik avantaja sahiptir. Bununla birlikte, son zamanlardaki yatay fiyat hareketi boğaları çok az destekliyor” dedi.

Çin'deki sivil huzursuzluk Bitcoin'i 16.000 doların altına itebilir! - Resim : 1

Bitcoin mum grafiği. Kaynak: TradingView

Özellikle, Bitcoin hala FTX kripto borsasının çöküşünün genel pazar üzerindeki etkileriyle karşı karşıya. İlginç bir şekilde, ilk kripto para birimi, Çin'deki iç karışıklık olaylarının piyasalara kasvetli bir görünüm sunmasıyla birlikte, hakim makroekonomik faktörler tarafından baskılanmaya devam ediyor.

Bu durumda analistler, Çin'deki türbülansın tedarik zincirini zorlayarak enflasyon ve faiz oranlarını kontrol etmeyi zorlaştıracağını öngörüyor. 

Bitcoin fiyat analizi

Basın zamanında Bitcoin, varlık yeni satış baskısı yaşarken günlük yaklaşık %3 kayıpla 16.152 dolardan işlem görüyordu.

Çin'deki sivil huzursuzluk Bitcoin'i 16.000 doların altına itebilir! - Resim : 2

Bitcoin fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

En son düzeltme, Bitcoin'in geçen hafta iki yılın en düşük fiyatı olan 15.400$'ı takiben konsolide olmasının ardından geldi. BTC'nin daha fazla serbest düşüşten kaçınması için varlığın fiyatını 16.100 doların üzerinde tutması gerekiyor.

Ek olarak, kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe, 28 Kasım'da bir tweet'te Bitcoin'in kritik alanları kırmakta başarısız olduğunu belirterek, Çin'in gidişatına bağlı olarak piyasanın yeni düşüşlerle karşılaşabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Bu arada, Bitcoin olası bir fiyat tabanı aramaya devam ediyor ve son haftalarda kritik bir destek pozisyonu görevi gören 18.000 $ seviyesini hedefleyen potansiyel bir ralliye girişiyor. Bu satırda, Finbold tarafından bildirildiği üzere, Bitcoin için aşırı satış bölgesini ve piyasa diplerini gösteren döngü kanalı osilatörü (CCO), ayı piyasasının dibine girdi.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.