Büyük iddia: Bitcoin 5 yıl içinde 500 bin dolara ulaşak!

Milyarder Mike Novogratz, Bitcoin'in 5 yıl içinde hala 500 bin dolara ulaşabileceğini söyledi!

Büyük iddia: Bitcoin 5 yıl içinde 500 bin dolara ulaşak!

Başlangıcından bu yana büyümesine rağmen, kripto para birimi sektörü hala çok sayıda muhalife sahip ancak yükseliş destekçilerinden de yoksun değil, bunlardan biri kripto yatırım şirketi Galaxy Digital'in CEO'su Mike Novogratz. İddiası ise oldukça büyük!

Büyük iddia: Bitcoin 5 yıl içinde 500 bin dolara ulaşak!

Bloomberg Crypto Summit'te konuşan Novogratz, eMoney Financial'ın 19 Temmuz'da bildirdiğine göre, Bitcoin'in ( BTC ) benzersiz özellikleri ve benimseme hızı nedeniyle önümüzdeki beş yıl içinde şüphesiz 500.000 dolara ulaşacak olduğunu söyledi.

Bitcoin'in özellikleri arasında, "enflasyon karşıtı bir değer deposu olmak için özel olarak hazırlanmış" olmasının yanı sıra "kolayca aktarılabilir ve bu nedenle birçok yönden altından daha iyi" olduğu gerçeğini sıraladı.

Ayrıca, milyarder eski fon yöneticisi, borca ​​dayalı küresel finansal sistemin aşırı tüketici fiyat enflasyonunu körüklediğini ve Bitcoin'in uzun vadede servet depolamak için benzersiz bir yol olarak çalışabileceğini söyledi.

Beklenmedik miktarda kaldıraç

Bloomberg'den Misyrlena Egkolfopoulou ve Sonali Başak, 19 Temmuz'da Novogratz'ın kripto piyasasındaki son çalkantının “tam teşekküllü bir kredi krizi” olduğunu söylediğini ve sistemdeki kaldıracın büyüklüğü konusunda “çok yanıldığını” kabul ettiğini bildirdi.

“İnsanların beklediğini sanmadığım şey, profesyonel kurumların bilançolarında ortaya çıkacak ve zincirleme olaylar zincirine neden olacak kayıpların büyüklüğüydü. (…) Tamamen tasfiye ve uzaya olan güveni büyük ölçüde zedeleyen tam teşekküllü bir kredi krizine dönüştü.”

Novogratz ayrıca düzenleyicileri perakende yatırımcıları korumak için ellerinden gelenin fazlasını yapmamak ve kurumların muazzam miktarda kaldıraç kullanmasına izin vermekle suçladı ve kalp doktorunun Celsius çöküşünde 1 milyon dolar kaybettiğini ekledi.