Güncel

Büyük olay: Apple rüşvet skandalı ile gündemde!

Apple cephesinde ortaya çıkan bir rüşvet skandalı şirketin başını ağrıtacak gibi görünüyor. İşte detaylar.

Büyük olay: Apple rüşvet skandalı ile gündemde!

Apple’ın güvenlik müdürü, şirket çalışanları için gizli ateşli silah lisansları almak amacıyla polise yüzlerce ücretsiz iPad ile rüşvet vermeye çalışmakla suçlanıyor.

California'daki savcılar, iki memurun, karşılığında bir şey teklif etmedikçe başvuranlara gizli silah taşıma iznini (CCW) reddettikleri bir dolandırıcılığa karıştıklarını iddia ediyorlar.

Büyük olay: Apple rüşvet skandalı ile gündemde!

Thomas Moyer, ilçe şerifinin ofisine yaklaşık 70.000 dolar değerinde 200 iPad bağışlamayı teklif ederek Apple çalışanlarının başvurusunu kabul etmeye zorlamakla suçlanıyor.

Polis, rüşvet dolandırıcılığını iki yıldan uzun süredir araştırıyordu. Aynı araştırmaya göre, Santa Clara Emniyet Müdür Yardımcısı  Rick  Sung'ın silah taşıma ruhsatları için Moyer'in emniyet müdürlüğüne  iPad bağışlamasını şart koştuğu belirtiliyor. 

Davayla ilgili olarak 49 yaşındaki sigorta komisyoncusu Harpreet Chadha da suçlandı. Sung, Chadha'dan lisans karşılığında yaklaşık 6.000 dolar değerinde bir San Jose Sharks hokey maçına Sevgililer Günü için çok rağbet gören koltuk biletleri talep etmekle suçlandı.

ABD'de silah taşıma ruhsatının bedeli genelde 200 ila 400 ABD Doları arasında değişiyor. Ayrıca başvuru sahibinin ruhsat için "iyi bir neden" göstermesinin yanı sıra bir ateşli silah kursunu tamamlaması ve iyi bir ahlaki karaktere sahip olması şartları var. Öte yandan şerifin bu lisansı alabilecek kişileri seçme konusunda geniş bir yetkisi bulunuyor.

Bölge savcılığının Pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre, dört kişi de 11 Ocak'ta mahkemeye çıkacak. Suçlu bulundukları takdirde hapis cezasıyla karşı karşıya kalacaklar.

Yorumlar
💎G@kko💎
Apil kendi sonunu hazirli bu gidişnen
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.