Huawei P50 Kirin 9000 işlemci ile geliyor!

Huawei'nin P50 modelinde işlemci kısmında Kirin 9000, ekranındaysa Samsung ve LG markalı OLED ekranların kullanılacağı sızdırıldı.

Huawei P50 Kirin 9000 işlemci ile geliyor!

Huawei’nin 2021’in ilk amiral gemisi olacak akıllı telefon serisi Huawei P50 ile alakalı bugüne kadar hiç duymadığımız bilgiler ortaya çıktı. Sızıntılara göre Huawei, P50’de Kirin 9000 işlemcisi kullanılacak ve ekran tarafındaysa LG ve Samsung ile işbirliği içinde olacak.

Huawei P50 Kirin 9000 işlemci ile geliyor!

Huawei, ABD yaptırımlarının tedarik hattını aksatmasına rağmen amiral gemisi akıllı telefonlarını piyasaya sürmekten vazgeçmiyor. Geçtiğimiz ay Google servisleri içermeyen Mate 40 ailesi tanıtılmıştı. Mate 40 serisinden sonra şirket 2021 yılının ilk yarısında tanıtılacak olan P50 telefonları için hazırlıklara başladı.

Kore merkezli yayın yapan The Elec'in yayınladığı rapora göre Huawei’nin P50 serisinde Kirin 9000 işlemci kullanılacağını ayrıca ekran kısmında Samsung Display ve LG Display'in yeni modeller için OLED ekranlar sağlamaya hazır olduğunu iddia etti. Samsung Huawei ile ticaret yapabilmek için Ekim ayında bir lisans almıştı. 

Huawei P50 Kirin 9000 işlemci ile geliyor! - Resim : 1

Huawei, yaptırımlar uygulamaya girmeden önce akıllı telefonlarında kullanılmak üzere birkaç milyon Kirin 9000 yongası ürettiği tahmin ediliyor. Honor V40 modelinde de bu işlemcilerin kullanılmayacak olması, işlemcilere olan talebin bir kısmının boşa çıkacağı anlamına geliyor. Bu durumda şirket P50 modellerinde Kirin 9000 işlemci kullanabilir. 

Qualcomm ve MediaTek'in Huawei ile ticaret yapabilmek için lisans başvurusu yapmasından sonra şirket akıllı telefonlarında güç sağlayacak yonga setine sahip olma konusunda tehlike yaşamadığı düşünülüyor.