Güncel

Çanakkale zaferimizin 100. yıldönümü kutlu olsun

Çanakkale'yi 'Çanakkale Geçilmez' yapan 253 bin şehidimizin anısına!

Çanakkale zaferimizin 100. yıldönümü kutlu olsun

Bugün 18 Mart Çanakkale zaferinin 100. yıldönümünü kutluyoruz. Teknolojik gelişmelerin yaşandığı günümüzde bu tür haberlere kısa bir ara vererek bu kutlu zaferin yıldönümünde dilimiz döndüğünce hem zaferimizi kutlayalım hemde, Çanakkale'de canlarını seve seve feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi yad edelim istedik.

1426634547_img20150318011904.jpg

18 Mart 1915 tarihi ülkemizin bu günlere gelmesinin önünü açan tarihte benzeri görülmemiş bir zaferin tarihidir. 18 Mart 1915 asaletin, vatan, millet, bayrak aşkının, geleceğe olan güvenin, hürriyet ve istiklal sevdasının, söz konusu vatan ve istiklal olunca, öldüğü zannedilen bir milletin bir liderin öncülüğünde yeniden dirilişinin ve şaha kalkışının öyküsüdür. Dost ve müttefik diye sarıldıklarının bile yalnız bıraktığı bir anda ülkemizin doğusundan batısından, güneyinden kuzeyinden, kefeniyle sırdaş olup neslini ve gelecek nesilleri kurtarmanın azmiyle “Can verilir vatan verilmez” diyen atalarımızın kazandığı büyük bir zaferdir 18 Mart tahihi. Bu sebeple Çanakkale’de bir parça toprak vermemek adına toprağını kanıyla yoğuran 253 bin şehidimizin emanetini unutturmayıp sahip çıkmanın günüdür bugün.

Bu vesile ile Teknolojioku.com ailesi olarak Çanakkale zaferinin 100. yılını kutlarken, Çanakkale'yi "Çanakkale Geçilmez!" yapan 253 bin vatan şehidimizi de rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhlarınız şad olsun.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.