Güncel

Çanakkale'yi 'Çanakkale Geçilmez' yapan 253 bin şehidimizin anısına! (Video)

Çanakkale Zaferininin 99.yıldönümü vesilesiyle 253 bin şehidimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhunuz şad olsun


Bugün 18 Mart Çanakkale zaferinin 99. yıldönümünü kutluyoruz. Teknolojik gelişmeleri kısa sürede olsa bir kenara bırakıp, başımızı iki elimizin arasına alıp düşünerek bu kutlu zaferin kahramanlarını tanıyalım istedim.

18 Mart Çanakkale zaferi, imanın küfre, hakkın batıla, hidayetin zillete, mazlumun mağrura, adaletin zulmete, vatanı savunanın saldırgana, aydınlığın karanlığa,nurun kire karşı zaferidir. 18 Mart, asaletin, vatan, millet, bayrak aşkının, geleceğe olan güvenin, hürriyet ve istiklal sevdasının, askeriyle komutanın, eriyle liderin, genciyle ihtiyarın, kadınıyla kızın birlikte yazdığı bir şanlı destandır. Söz konusu, vatan ve istiklal olunca,öldüğü zannedilen bir milletin bir büyük liderin öncülüğünde yeniden dirilişinin ve şaha kalkışının öyküsüdür,18 Mart. Dost ve müttefik diye sarıldıklarının bile yalnız bıraktığı bir anda kefeniyle sırdaş olup neslini ve gelecek nesilleri kurtarmanın zaferidir 18 Mart. “Can verilir vatan verilmez” diyen millet evlatlarının ve Çanakkale’de kanıyla toprağı yoğuran 253 bin şehidin emanetidir 18 Mart. 

1395138638_img20140318120829.jpg

Tarihin her döneminde yurdumuzu,milletimizi, kanı ve canı pahasına koruyan, mukaddes vatanımızı vakarla yaşatmak amacıyla ölmesini bilen,şairin deyimiyle “Bu vatan toprağın kara bağrında sıra dağlar gibi duran”, “Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak, Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak” diye haykırarak kurşunların üzerine düğüne gider gibi giden çoğu çocuk yaşta olan mehmetçiklerin zaferidir 18 Mart.

1395138624_img20140318120809.jpg

Bu vesile ile Çanakkale'yi "Çanakkale Geçilmez!" yapan 253 bin vatan şehidi ve gazimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhlarınız şad olsun. Arkadaşlar aşağıda eklediğim video oldukça uzun ancak sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim. Çanakkale Emniyet Müdürlüğünde görevli Ali ÖZTAŞ isimli polis memurunun dilinden dökülenler bu kutlu zaferin bizler için ne kadar önemli olduğunu ortaya koymaya yetiyor. İyi seyirler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.