Cardano (ADA), en iyi kripto protokolü oldu! Fiyat beklentisi nedir?

Cardano (ADA), 2022'de geliştirme etkinliğine göre en iyi kripto protokolü oldu!

Cardano (ADA), en iyi kripto protokolü oldu! Fiyat beklentisi nedir?

Kripto para birimi endüstrisinin çoğu, sektör tarihinin en kötü yıllarından birini geride bırakarak FTX çöküşünün sonuçlarından hala değerini kurtarmak için mücadele ediyor, ancak Cardano ( ADA ) geliştirme faaliyeti departmanında adımlar atıyor.

Cardano (ADA), en iyi kripto protokolü oldu! Fiyat beklentisi nedir?

Zincir üstü ve sosyal ölçüm platformu Santiment tarafından 30 Aralık'ta yayınlanan listeye göre Cardano, 2022'deki geliştirme etkinliğine göre en iyi blockchain protokolü olarak derecelendirildi ve onu Polkadot ( DOT ) ve Cosmos ( ATOM ) izledi.

Cardano (ADA), en iyi kripto protokolü oldu! Fiyat beklentisi nedir? - Resim : 1

2022'de bu göstergeye göre ilk 10 blok zincirinin geliştirme faaliyeti. Kaynak: Santiment

Bu yıl büyük Merge güncellemesinden geçen Ethereum ( ETH ) dördüncü sırayı alırken, onu Internet Computer ( ICP ), Elrond ( EGLD ), Flow ( FLOW ) Optimism ( OP ), Aptos ( APT ) ve Polygon ( MATIC ), 10. sırada yer aldı.

Cardano ekibinin tüm 2022 yılı boyunca geliştirme faaliyeti oranları, gözlemlenen tüm protokoller arasında en yüksek olanıydı, ancak token satışından bu yana yatırım getirisi (ROI) açısından ADA altıncı sırada yer aldı.

Sürekli gelişim

Cardano için, Kasım ayında halka açık GitHub depolarındaki geliştirme etkinliği oranlarının, 572,67 oluşturulan etkinlik kaydeden bir sonraki en yüksek varlığa göre %18 daha yüksek olduğu dikkate alındığında, son sonuçlar önceki başarısının bir teyidi.

Bunun da ötesinde, Cardano'nun ana ağ faaliyetleri 2022'de önemli bir büyüme kaydetti ve akıllı sözleşme özelliği 2021'e kıyasla %394'lük bir büyüme oranıyla 16 Aralık itibarıyla 4.445 sözleşmeye ulaştı.

Aynı zamanda, platformdaki yerel belirteçler %192 artarak 7,3 milyona ulaştı ve Cardano'daki işlemler %139 artarak 56,9 milyona ulaştı ve cüzdan sayısı 3,8 milyonu aştı. (Bir önceki yıla göre %47 artış)

Bu arada Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, Finbold'un bildirdiği gibi, ekibinin akıllı sözleşmelerin gizlilik sorununu çözmeyi amaçlayan Midnight adlı yeni gizlilik odaklı blok zinciri üzerinde çalıştığını açıkladı.

Daha önce, Cardano geliştiricileri , Eylül sonunda piyasaya sürülen ve gelişmiş akıllı sözleşme işlevselliği sunan  Vasil hard fork ile uyumluluk da dahil olmak üzere yeni yetenekler sunan Djed stablecoin'in testnet sürümünü yeniden etkinleştirdi.

Cardano fiyat analizi

Diğer yerlerde, Cardano'nun yerel tokeni ADA'nın fiyatı, grafiklerde gösterildiği gibi, yazının yazıldığı sırada, gün bazında %1,39 ve bir önceki hafta genelinde %6,59 düşüşle 0,2421 $'dan el değiştiriyor.

Cardano (ADA), en iyi kripto protokolü oldu! Fiyat beklentisi nedir? - Resim : 2

Cardano 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Mevcut durumda, kripto para birimi, 30 Aralık'ta kripto izleme platformu CoinMarketCap'ten alınan verilere göre, 8,36 milyar dolar tutarındaki piyasa değeri açısından şu anda dokuzuncu en büyük kripto para birimi.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.