Güncel

Cardano'nun Daedalus 4.9.0 cüzdanı yayına girdi, işte bilmeniz gerekenler!

Cardano'nun Daedalus 4.9.0 cüzdanı yayına girdi, bilmeniz gerekenleri bu yazımızda adım adım anlatıyoruz.

Cardano'nun Daedalus 4.9.0 cüzdanı yayına girdi, işte bilmeniz gerekenler!

Proof-of-Stake blok zinciri platformu Cardano (ADA), birkaç kullanıcı arayüzü (UI) iyileştirmesi ile ana ağda Daedalus cüzdanının yeni bir yükseltmesini kısa süre önce başlattı.

Cardano, bu güncellemeyi 3 Mart Perşembe günü IOHK YouTube kanalında duyurdu ve sürüm notlarını web sitesinde yayınladı. Her ikisi de iyileştirmeleri ve yeni özellikleri ayrıntılı olarak açıkladı.

Cardano'nun Daedalus 4.9.0 cüzdanı yayına girdi, işte bilmeniz gerekenler!

Daedalus tam düğümlü bir cüzdandır, yani her kullandığınızda sisteminizde bir Cardano düğümü örneği çalışır ve size blok zincirine doğrudan erişim sağlar. Cüzdan, Ouroboros protokolünü herhangi bir aracı veya üçüncü taraf müdahalesi olmadan yerel olarak çalıştırır ve yüksek düzeyde merkeziyetçilik ve güvenlik sağlar.

Cüzdanın yeni versiyonu Daedalus 4.9.0, Cardano Node 1.33.0 kullanıyor ve senkronizasyon süreleri ve bellek kullanımında azalma açısından çarpıcı iyileştirmeler sunuyor. Ayrıca kullanıcıya, özellikle başlangıçta, düğümün 'kaputun altında' ne yaptığı hakkında daha fazla bilgi sağlar.

Yeni güncellemenin artıları ve eksileri

Cardano'nun teknik destek temsilcisi Carlos Lopez de Lara'ya göre, yerel token gönderme süreci daha basit hale getirildi. 

Yeni belirteç seçici iletişim kutusu, parmak izi, hisse senedi, ad, açıklama, ilke kimliği, varlık adı ve bakiye dahil olmak üzere belirteçle ilgili tüm bilgileri görüntüler. Kullanıcının işlem yapmak istediği jetonları seçmek ve tutarı girmek için kutuyu işaretlemesi yeterlidir.

Lopez de Lara'nın videoda açıkladığı gibi; “Veri alanı artık otomatik olarak gereken minimum ADA'ya güncelleniyor, böylece artık manuel olarak düzenlemeniz gerekmiyor. Daha düşük bir miktar girdiyseniz, veri alanı da otomatik olarak güncellenir”.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.