Güncel

Çay fiyatlarına yüzde 43,7 zam!

Çaykur çay fiyatlarında artışa gitti. Yeni bir haftaya girmemizle çay fiyatlarında yüzde 43,7 zam yapıldı. İşte detaylar.

Çay fiyatlarına yüzde 43,7 zam!

Devlete bağlı çay üretim şirketi Çaykur'un zam yaptığı bildirildi. Görünüşe göre Çaykur, çay fiyatlarına ortalama %43,7'lik zam yapmış. Söz konusu zam haberi ise sosyal medyada gündem oldu. Çaykur'un çay fiyatlarına yaptığı zamların önümüzdeki ayda da devamının gelmesi bekleniyor. Söz konusu zam ise sosyal medyada gündem oldu.

Çay fiyatlarına yüzde 43,7 zam!

çay

Türkiye’de ve dünyada artan enfasyon her gün yeni zamlarla karşılaşmamıza sebep oluyor. Bu sebeple belirli bir fiyata aldığımız şeyi ardından aynı fiyata bulmamız mümkün olmayabiliyor.

Devlete bağlı çay üretim şirketi Çaykur çay fiyatlarında yeni bir haftaya girerken zam yaptı. Açıklamaya göre Çaykur, çay fiyatlarına %43,7 oranında zam yaptı. Yeni zamlar sosyal medyada olay oldu. Ancak bu zam bir yandan da bekleniyordu. 14 Mayıs günü Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz yıl 3,87 TL olan yaş çay alım fiyatının %73 artışla 6,70 TL’ye yükseldiğini, 13 kuruş olan destekleme priminin ise %130,8 artışla 30 kuruşa çıkarıldığını duyurmuştu. Sektörden elde edilen bilgilerse ortalama %43’lük bu zammın sadece başlangıç olduğunu belirtiyor. Son yıllarda sürekli zarar açıklayan Çaykur’un haziran ayında da çay fiyatlarına %10-15 oranında bir zam daha yapması bekleniyor.

Yorumlar
Hakan
Reis ne zaman çay dağıtsa çaykur zam yaparak hepimizden parasını alıyor bırak dağıtma zam gelmesin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.